Jooksmine 15.05.2022

Vägilase jooksusari jätkus eelmise aasta jälgedel

Täna startis Tallinnas selleaastane Vägilase jooksusari. Kuigi aasta on uus, jätkus kõik eelmise aasta jälgedel – Martin Vilismäe ja Carry Saluste omavahelise mõõduvõtuga. Mullu võitis Vilismäe kaks etappi ning Saluste kolmanda, sel korral oli kiireim taas kord Vilismäe.

Võit ca 8 km pikkusel rajal tuli tulemusega 36.05. Eile Kõrvemaa kevadjooksul 6 km distantsil võistelnud Saluste sai teise kohta tulemusega 37.31. Poole minutiga kaotas talle Oliver Grauen (38.02).

"Väga huvitav rada oli," kommenteeris võistlust Vilismäe. "Külm vesi tõmbas jalad kinni kui sinna sattusin, muidu oli väga hea. Mulle oli positiivne, et täna paari takistust ei olnud (märg pesu), et ei pidanud kosmonaute tegema hakkama."

"Ropp, tahaks vanduda," lisas Saluste. "Nii hea oli! Konkurents oli hea. Martin oli täna natukene eest ära, kuid taga pool saime kõvasti võidelda. Oli huvitav!"

Naistest oli kiireim Merilin Jürisaar, kes samuti jooksis jalad lahti eile Kõrvemaal. Täna tuli võit napilt, tulemusega 44.45. Teise koha saanud Külli Sizask jäi maha vaid 12 sekundiga (44.57). Kolmas oli Kerli Kuusk.

Lühidistantsil olid parimad Oliver Kerno ja Merle Jeets.

Kokku sai kahel distantsil tulemuse kirja ligi 300 jooksjat.

Vägilase jooksusari jätkub teise etapiga 5. juunil Narvas.

Võistluse ajavõtuteenus: Antrotsenter.

Vägilase jooksu esialgseid tulemusi vaata Marathon100 andmebaasist SIIT.

Kui olid ka ise rajal, anna ka omapoolne hinnang võistluse korralduse kohta. Saad seda teha kuni reedeni, 20.05.