Jooksmine 28.04.2024
Eliisa Saksing

Vägilase jooksusari tõmmati käima Kiviõlis, troonil endiselt Oliver Grauen ja Külli Sizask

Juba mitmendat hooaega toimub Vägilase jooksul rebimine Oliver Graueni ja Carry Saluste vahel. Esimese katsumusena viis stardist rada kohe tuhamäe tippu, mis pani paika ka jõujooned ülejäänud jooksuks. Kilomeetri haaval suurendas Grauen vahet tagumise konkurendiga ning finišis oli ajavaheks kogunenud 1min9sek, Grauen lõpetas ajaga 40:29,4. “Raja tehnilisus raskuseid ei valmistanud - takistuste läbimisel tuleb kasuks ronimistreeningus käimine, soovitan seda teistelegi. Isegi ei oota, et korraldajad rada raskemaks teeksid, pigem tahaksin, et kaasvõistlejad teeksid rohkem trenni ning pakuksid seeläbi suuremat konkurentsi,” muigab Grauen võistlusmuljeid jagades.

Saluste lõpetas Oliveri järel ajaga 41:20,6 saavutades sellega 2.koha. “Vastupidiselt Oliverile oli minu jaoks rada pigem raske ja tehniline. Uue takistusena “Tarzan” oli äge, kus köiel kiikudes pidi pea alaspidi võrgurippesse end vinnama - paljud maadlesid selle takistusega, aga nipp on kohe alguses õige hoo sisse lükkamises. Kiviõli on ägeda trassiga ja oli asukoha mõttes huvitavaks uueks kogemuseks,” annab omapoolse kirjelduse Saluste.

Need kaks meest olid teistest peajagu, tegelikult mitme pea jagu üle. Kolmanda koha pälvis Sander Kaur tulemusega 46.00.

Parim naine oli Kiviõlis Külli Sizask, kes lõpetas üldarvestuses väga kõrgel kohal, kaheksandana. Külli tulemuseks 50.02.

Kristel Sibul sai naistest tulemusega 51.20 teise koha ning Egle Poll ajaga 53.29 kolmanda.

Lühidistantsi parimad olid Kristjan Roosvald ning Kristiina Pipper.

Kokku sai Kiviõli vägilase jooksu ajavõtuga distantsidel tulemuse kirja 411 osavõtjat.

“Kiviõlis korraldasime võistlust esimest korda ning etteruttavalt võib öelda, et see ei jää viimaseks korraks,” avab uue hooaja plaane projektijuht Arvi Anton. “Eks tuhamägi pakub mõnusalt tõusumeetreid ning kasutasime pakutavat 100% ära. Osalejad võtsid seatud väljakutsed täie vaprusega vastu, ning kuigi rajal muljeid uurides kostis tõusudel sügavaid ohkeid ning nii mitmedki käed vajusid varvasteni, siis finišeerudes oli võistlejatel ikkagi saavutus-ja eneseületusrõõm tuhamäe kõrgusest suurem,” kommenteeris Anton tagasisidet.

Vägilase jooksusarja 2.etapp toimub 9.juunil Rummus, 3.etapp 4.augustil  traditsiooniliselt Lähte terviseradadel

Kõiki Kiviõli vägilase jooksu tulemusi vaata Marathon100 veebist siit:

Põhidistants

Lühidistants

Võistluse ajavõtuteenus Antrotsenter.

Fotod Paul Poderat

Kui sa osalesid Kiviõli vägilase jooksul, anna palun ka tagasisidet selle korralduse kohta. Saad seda teha reedeni, 3. maini.