Jooksmine 25.06.2021

Valgamaa jooksusari jätkus Hellenurme suvejooksuga

Kui neljapäeval toimusid Toila valla ning Võrumaa jooksusarja etapid, siis reedel oli järg käes Lääne-Virumaa ning Valgamaa sarjadel. Viimati nimetatud sarjas oli kavas selle teine etapp, Hellenurme suvejooks.

Võistluse 10,2 km pikkuse põhidistantsi parim oli Joosep Perv, kes mullu oli samal võistlusel samuti pjedestaalil, kuid kaks kohta taga pool. Täna tuli aga võit 37 minuti ja 7 sekundilise tulemusega. Margus Lehtna oli ainuke, kes Pervile lähedale jõudis, tema tulemuseks 37.23.

Kolmandana lõpetanud Erko Kurvitsa aeg enam 40 minuti sisse ei mahtunud, tulemuseks 40.15.

Naistest võttis ülekaaluka võidu Aiki Salumäe, kes oli samal võistlusel parim ka 2020.a. Sel korral piisas võiduks 46 minutist ja 41 sekundist. Teise koha sai Ulvi Lond (52.18) ning kolmanda Keit Mariet Jürgens (52.42). Heidi Kaares jäi neljandana maha vaid kolme sekundiga.

Lühema, 4,7 km pikkuse noorte- ja veteranidejooksu parimad olid Ralf Vikat (18.52) ja Laura Arak (20.52). Kuigi lühemal distantsil olid kõrvuti rajal nii noored kui vanemad jooksjad, olid sel korral kiireimad noorte vanuseklassi kuuluvad võistlejad.

10,2 km distantsi lõpetas 34 võistlejat ning 4,7 km distantsi 27.

Kõiki Jooksuvõistluse tulemusi näed Marathon100 andmebaasist siit.  Märkides soo/vanuseklassi näed võistluse tulemusi soovitud vanusegrupi lõikes.

Hellenurme Suvejooks oli Valgamaa jooksusarja teine etapp.  Seriaal jätkub 16. juulil toimuva Lüllemäe mägedejooksuga.

Võistluse ajavõtuteenus: MTÜ Karksi Sport.