Jooksmine 21.12.2019

Vana-aasta maratoni võitis Mari Boikov

Täna Rocca al Mares toimunud heategevusliku Vana-aasta maratoni võitis naistest Mari Boikov.  Pikalt vigastuse küüsis olnud ja tänavu jooksurajale naasnud Boikov, kes septembris Berliinis taas kord maratoni kolmest tunnist kiiremini läbis, alustas tänagi kiirelt. Esimesel ringil teatevõistkonna avavahetuses näidatud tempo (4:04 min/km) prognoosis korralikku võiduaega, kuid järgmisel ringidel oli Mari eesmärgiks juba maratonidistantsi edukas läbimine, mis tähendas, et ka kolme tunni piirist jäi sel korral mõni minut vajaka.  Tulemus 3:02:53 andis üldarvestuses viienda koha.

Naistest tuli teiseks Klarika Kuusk, kelle jaoks tänane võistlus oli juba hooaja kolmeteistkümnes maraton.  Klarika tulemus täna 3:14:20.

Kolmanda koha sai Siiri Pilt tulemusega 3:42:08.

Maratoni üldvõit läks Eesti Lennundusklastri juhile, kes on varemgi Vana-aasta maratonil etteotsa tulnud.  Viimasel ringil võitjale lähenenud Veiko Sulevil jäi esikohast lõpuks vaid 48 sekundit puudu – ajad vastavalt 2:46:01 ja 2:46:49.  (Võistluse võitja on avaldanud soovi kustutada oma andmed Marathon100 veebilehe uudisvoost ja tulemuste andmebaasist, mistõttu me ei saa tema nime ka antud uudises avaldada.  Vabandame lugejate ees).

Kolmas oli täna uue isikliku rekordi püstitanud Leivo Sepp, kes suutis viimase kaheksa kilomeetrise ringi Priit Ailtist kaks minutit kiiremini läbida ületades finišijoone ajaga 2:49:29.  Priit Ailt oli neljandana ka viimane, kes maratoni kolmest tunnist kiiremini läbis (2:51:31).

Samal ringil toimunud 8,44 km pikkuse võistlusmaa kiireimad olid Karel Hussar (26:11) ja Silja Jürs (36:05).  Meestest sai teise koha Aaro Tiiksaar (28:55), kolmandana lõpetanud Franko Reinhold kaotas Tiiksaarele kümne sekundiga (29:05).

Naistest sai teise koha eelmisel nädalavahetusel Jõgeva Jõulujooksu võitnud Lisett Alt (36.40,4), kes edestas Mirjam Vinti vaid 0,5 sekundiga (36.40,9).

Teatemaratoni kiireim oli Treeningpartner Noormehed I (Armin Allmäe, Mark Abner, Kalev Õisnurm, Enari Mustonen, Dmitri Aristov).  Teiseks tulid Sparta Mehed (Riho Kirsipuu, Urmo Kallakas, Peep Jalakas, Martin Tamm, Sander Jürs) ning kolmandaks 21CC/Trihards/Enervit poisid (Johannes Sikk, Kaarel Trepp, Oskar Miller, Remo Holtsmeier, Armin Angerjärv).

Naistiimidest võitis #HeadInimesed Naised (Laura Maasik, Kelly Nevolihhin, Marion Tibar, Marika Turb, Helin Meier), teiseks tuli Täppsportlaste naiskond (Mari Boikov, Liliana Torn, Irmeli Jaanson-Vaher, Bret Schär, Kaia Lepik) ja kolmandaks Sparta Siresääred (Maris Terno, Brit Rammul, Triin Gede, Kertu Kula, Maria Veskla).

Segatiimidest läks võit Anu Jooksutrennidele (Timmo Jeret, Anu Piiroja, Alari Lumberg, Mirtti Verbitskas, Martin Tarkpea).

Heategevusliku Vana-aastajooksuga toetati Eesti Agrenska Fondi, kelle missioon on aidata puuetega laste, noorte ja nende perede elu.  Võistlust korraldav Stamina andis heategevuseks viis eurot iga osavõtutasu summalt.

Vana-aasta jooksust võttis osa 250, maratonist 107 jooksjat ning teatemaratonist 109 tiimi.

Vana-aasta jooksu ja maratoni tulemusi näed Marathon100 andmebaasist siit.

Kui olid ka ise rajal, anna ka omapoolne hinnang võistluse korraldusele.