Jooksmine 09.12.2023

Vaprad jooksjad trotsisid Vana-aasta jooksul külma detsembriilma

Tallinnas Rocca al Mares toimunud Vana-aasta jooksuks prognoositi veel nädala alguses 12-14 külmakraadi. Kuigi ilmaprognoos muutus iga päevaga jooksjate jaoks soodsamaks, talusid täna starti tulnud jooksjad siiski ligi kahekümne kraadist tuulekülma. Eks ootamatu pakane oli ka üheks põhjuseks, miks mitmed osavõtjad lõpuks starti tulemisest loobusid.

Ent need, kes tulid, tegid head nii endale, kui teistele, sest Audi vana-aasta jooksupäeva nime kandev üritus ju heategevuslik on.

Jooksupäeva maratonidistantsi võitis selgi Aleksandr Kuleshov. Sama võistluse ka kaks aastat tagasi lõpetanud Kuleshov läbis 42,2 km ajaga 2.48.33 ning oli sel korral selge võidumees. Ka teisena lõpujoone ületanud Janar Juhkov lõpetas kolmest tunnist parema ajaga, tulemuseks 2.56.23. Kolmas oli täna Eiko Sau (3.05.17).

Naistest läks selge võit Külli Sizaskile, tema tulemuseks 3.34.29. Teise koha pälvis Lagle Vetemäe (3.45.57) ning kolmanda Ritve Reinumäe (3.49.06).

Sama ürituse raames toimunud 8,4 km pikkuse jooksudistantsi kiireim oli Tarvi Tameri, võiduajaks 30.46. Paarikümne sekundiga kaotas talle Martin Tarkpea (31.02), kellele omakorda minutilise marginaaliga kaotas Tarmo Pilving (32.04).

Kiireim naine oli täna Annika Roosleht (37.25), talle järgnesid Lisett Alt (38.00) ning Geily Niinemets (39.10).

Audi vana-aasta jooksupäeval oli kavas ka teatemaraton, kus lõi kaasa ligi 100 tiimi. Meeskondadest pälvis selge võidu Sparta tiim, naiskondadest Täppsportlased ning segatiimidest Sparta.

Kõiki vana-aasta jooksupäeva tulemusi vaata Marathon100 veebist siit (tulemusi uuendatakse võistluse lõppedes):