Jooksmine 01.07.2022

Veteranide MM-ilt tuli Eestisse esimene jooksualade medal

Tamperes toimuvate kergejõustiku veteranide MMvõistluste kolmandal päeval tuli Eestisse lõpuks ka medal jooksualadelt. Pronksmedali võitis Margus Kirt (fotol), kes läbis kaks ringi staadionil tulemusega 2.08,03. Kuld läks Hollandisse, Marc van Gils jooksis 800 m ajaga 2.06,71. Hõbemedali hinnaks kujunes 2.07,30. Kirdi tulemus on ka uus selle vanuseklassi Eesti rekord.

Samal alal tuli Danel Taur vanuseklassis M45 tulemusega 2.04,40 üheteistkümnendaks. Maailmameistritiitel läks Prantsusmaa jooksjale Bruno Anicetile (1.56,18).

800 m distantsil selgitati võitja ka M90 vanuseklassis, jooksjaid oli rajal küll vaid üks, kuid see saavutus väärib kindlasti ära märkimist. David Carr Austraaliast pälvis tiitli tulemusega 3.41,55.

Kolmanda päeva õhtuks sai Eesti ka esimese kahekordse maailmameistri. Tiitlivõistluste teise kulla võitis Tiia Krutob, sel korral raskusheites (N80 vanuseklass) tulemusega 11.01. Mare Külv sai samal alal oma vanuseklassis (N65) pronksi (13.62). Hõbemedali jaoks oleks vaja läinud heidet 14 meetri ja 43 sentimeetri kaugusele. N60 vanuseklassis tuli Liivi Abel 11ndaks (11.73). N55 arvestuses oli Inge Lukk kümnes (9.16). Heidi Siimumäe sai samal alal N50 vanuseklassis kuuenda koha (13.92).

Lõplik paremusjärjestus pandi paika ka kuulitõukes. M60 vanuseklassis sai Enn Sapp tulemusega 12.52 kaheksanda koha ning M70 klassis Harry Mägi kuuenda (12.17).

Jooksualadest startisid eestlased veel ka tõketejooksus. M70 vanuseklassis sai 300 m distantsil Aavo Kergand paremuselt kuuenda tulemusega (58,21) poolfinaali. M65 vanuseklassis sai Ivar Raig 12nda koha (1.00.09). Viis aastat nooremate seas oli Lauri Lipp 14s tulemusega 58,31.

5000 m käimisdistantsil sai Rein Sumberg viienda koha (33.37,18).