Jooksmine 02.07.2022

Veteranide MM-l tuli Juhan Tennasilm uue Euroopa rekordiga maailmameistriks.

Veteranide MMi neljanda päeva säravaima esituse eest vastutas Juhan Tennasilm (fotol keskel), kes tuli uue Euroopa rekordiga kaugushüppes vanuseklassis M80 maailmameistriks. 4 meetri ja 13 sentimeetri pikkune hüpe oli hõbemedali saanud sakslase parimast hüppest 10 sentimeetrit pikem. M75 vanuseklassis jäi Jürgen Lamp kaugushüppes napilt medalita, tulemus 3.76 andis neljanda koha, pronksmedaliks oleks vaja läinud 3.84 m pikkust hüpet.

Raskusheites tuli Eestisse kolm medalit. Vanuseklassis M40 võitis kuldmedali Genro Paas (17.25) ning vanuseklassis M45 teenis Fred Vali 15,78 meetri pikkuse heitega pronksmedali. Samas vanuseklassis võistles ka teine eestlane, Martti Merila oli sel korral kuues.

Hõbemedal pandi kaela Neemo Kullile, kes sai vanuseklassis M35 tulemusega 16.25 teise koha. Kuldmedal teeniti vaid sentimeeter pikema heitega.

Mitmed teisedki Eesti sportlased tegid südika võistluse, kuigi medalist jäi natuke vajaka. Raskusheites sai vanuseklassis M80 Henn Pärn tulemusega 15.73 neljanda koha, Veiko Vill oli vanuseklassis M50 üheksas ning Jaak Turro vanuseklassis M70 samuti üheksas.

Mari Piir tuli N50 vanuseklassis kuulitõukes viiendaks, tulemuseks 11.07. Neljas koht jäi vaid kolme sentimeetri kaugusele ning pronks 38 sentimeetri kaugusele.

Jooksualadest pakkus enim põnevust 5000 m jooks, kus oli stardis ka mitmeid eestlasi. Tarmo Reitsnik sai vanuseklassis M50 tulemusega 17.32,78 11nda koha. Kuldmedal võideti samas klassis ajaga 15.57,52. Raul Köster sai samas tulemusega 19.43,14 19nda koha. Madis Annus M40 vanuseklassis tulemusega 19.08,93 17s. Maailmameistri tiitel võideti selles vanuseklassis tulemusega 15.22,60.