Jooksmine 05.07.2022

Veteranide MM-võistlused jätkusid puhkepäeva järel eestlastele edukalt

Juhan Tennasilm (M80) võitis täna juba MMvõistluste teise kuldmedali, seekord kõrgushüppes tulemusega 1.20. Sama kõrguse ületasid ka teiseks ja kolmandaks tulnud sportlased, kuid neil oli ebaõnnestunud katseid rohkem. Nüüd on Juhanil juba kaks MM-kulda ning üks hõbe.

Medaleid lisandus Eesti sportlastele ka heidetes. Kettaheites tuli Mare Külv vanuseklassis N65 hõbedale (30.52) ning Tiia Krutob (N80) pronksile (17.24). Tiia Krutobil on nüüd MM-ilt juba kaks kulda ja üks pronks, Mare Külvil aga täiskomplekt medaleid. Ka vanuseklassis N60 tuli Eestisse medal, selle võitis Lea Vahter tulemusega 33.07. Vahter oli kuni viimase heiteni kinni ka kullas, kuid seejärel möödus temast Norra sportlane. Ka Vahteri jaoks polnud tegemist esimese medaliga, tal oli eelnevalt juba üks hõbe olemas.

Jooksualadest oli 300 m tõkkejooksus finaalides kaks eestlast. Aavo Kergand (M80) sai uue Eesti rekordiga 56,85 kuuenda koha ning Kersti Lepik (N55) tulemusega 1.10,11 viienda.

1500 meetris tegi ilusa jooksu Indrek Tobreluts (M45), kes võitis tulemusega 4.13,96 oma poolfinaali. See tulemus oli ka poolfinaalide parim.

400 m eeljooksudest sai Mikk Talpsepp (M35) edasi poolfinaali kümnenda ajaga (52,27). Andrei Serõhh (M40) jäi eeljooksu ajaga 56,41 23ndaks. Danel Taur (M45) sai poolfinaali eeljooksude paremuselt kuuenda tulemusega (54,19). Ka Ülo Randaru (M60) lunastas pääsu poolfinaali eeljooksude kuuenda resultaadiga (1.00,34, uus Eesti rekord).

Naised jooksid juba poolfinaale ning Klaarika Eksi kvalifitseerus finaali. Tema tulemus 1.01,71 oli poolfinaalide viies tulemus.