Jooksmine 01.07.2022

Veteranide MM-võistluste teisel päeval lisandus nii maailmameistri tiitel, kui medalikohti.

Soomes, Tamperes toimuvad veteranide  MM-võistlused on toonud Eestisse juba mitmeid medalikohti, erandiks  polnud ka võistluste teine päev, mil võideti maailmameistri tiitel. MMi kuld võideti kuulitõukes, sellega sai vanuseklassis N65 hakkama Mare Külv. Esikoha tõi tulemus 10.37.

Samal alal tuli vanuseklassis N60 Eestisse hõbemedal, selle pälvis Lea Vahter tulemusega 11.56. Esikoht võideti täpselt sama tulemusega. Võistlus oli väga tasavägine, kuna maailmameistriks tulnud soomlanna Mirja Kokko ja Vahteri paremuselt teised tõuked olid samuti võrdsed, paremuselt kolmas tõuge oli Soome sportlasel 2 sentimeetri võrra parem.

M40 vanuseklassis pälvis Genro Paas juba teise medali, vasaraheites andis 53 meetri ja 93 sentimeetri pikkune heide pronksmedali. Hõbemedalist jäi vajaka 5 sentimeetrit. Teine Eesti sportlane, Olle-Marek Kaljuvee oli samas neljas (49.26).

M45 vanuseklassis pälvis Martti Merila tulemusega 51.71 pronksmedali, hõbe jäi 30 sentimeetri kaugusele. Maailmameistri tiitel võideti tulemusega 60.90.

Vasaraheites oli võistlusrajal teisigi eestlasi, vanuseklassis M80 tuli Henn Pärn tulemusega 32.46 viiendaks. M70 vanuseklassis sai Lembit Talpsepp kümnenda (37.50) ja Jaak Turro üheteistkümnenda koha (36.22). M65 klassis sai Väino Tara 15. koha (30.60) ning M35 klassis oli Sven Pipar seitsmes (43.38).

Jooksualadest olid teisel päeval kavas nii 100 meetri poolfinaalid-finaalid, kui 800 m jooks. Samuti võeti mõõtu 8 km pikkusel krossijooksul.

100 m distantsis sai M80 vanuseklassis Juhan Tennasilm neljanda koha (15,44), kolmas koht jäi 19 sajandiku kaugusele. Maailmameistriks tuli Hartmut Kraemer (Saksamaa) tulemusega 14,31. M60 vanuseklassis 100 m distantsil sai Ülo Randaru kuuenda koha. Randaru tulemuseks fikseeriti 12,61, võit läks USA sportlasele, Allan Tissenbaumile (11,90).

800 m distantsil sai Heiki Pruul vanuseklassis M40 tulemusega 2.28,60 27nda koha. M45 vanuseklassis pääses Danel Taur kuuenda tulemusega (2.03,52) finaali, kusjuures ta võitis ka oma poolfinaali.

8 km krossijooksus sai Valeri Kääpa vanuseklassis M60 kümnenda koha ning Viivi Kääpa N60 klassis viienda. M50 vanuseklassis lõpetas Villu Veel 22ndana.

Kümnevõistluses saavutas vanuseklassis M65 Ivar Raig kuuenda koha, Aavo Kergand sai vanuseklassis M70 neljanda koha. M60 vanuseklassis oli Priit Jõgi 19.

Naiste seitsmevõistluses sai N50 vanuseklassis Mari Piir neljanda koha.