Jooksmine 30.06.2022

Veteranide MMvõistlused algasid eestlastele edukalt

Tamperes toimuvatel kergejõustiku veteranide MMvõistluste avapäeval tuli Eestisse kolm medalit, sealhulgas esimene maailmameistri tiitel.

Maailmameistriks tuli vasaraheites N80 vanuseklassis Tiia Krutob (24.73).

M40 kuulitõukes sai Genro Paas hõbemedali (15.29), kuld jäi sel korral vaid viie sentimeetri kaugusele. Võitjaks tunnistati tšehh Zdenek Cejnar (15.34). Hõbemedal tuli Eestisse ka M45 vanusegrupis, kus Fred Vali tõukas 15.46. Võistluse võitis Andy Dittmar (Saksamaa, 16.99). Marc Vokk sai samas grupis 10nda koha (11.42).

Jooksualadel pääses Margus Kirt M55 vanuseklassis tulemusega 2.12,29 800 m distantsil neljandana finaali. Poolfinaalide kiireim oli britt Andrew Ridley (2.11,87). Margus Kirt võitis oma poolfinaali. Finaal joostakse laupäeval.

M80 vanuseklassis pääses Juhan Tennasilm oma poolfinaali võiduga finaali. Tema tulemus 15,14 oli kõikide poolfinaalide paremuselt teine resultaat.

M60 vanuseklassis võitis Ülo Randaru 100 m distantsil oma eeljooksu (12,71). See tulemus oli eeljooksude paremuselt kuues. Eeljooksude kiireim oli ameeriklane Allan Tissenbaum (12,12). Lauri Lipp oli eeljooksudes 31s (14,22).

M50 vanuseklassi 100 m distantsil pääsesb poolfinaali ka Andrus Mutli. Tema tulemus 12,17 oli eeljooksude paremuselt kuues. Oma eeljooksus oli ta teine.

M45 vanuseklassis sai Taavi Rim tulemusega 12,43 22nda koha.

M35 kuulitõukes sai Sven Pipar tulemusega 12.32 seitsmenda koha. M50 vanuseklassis jäi esimesena medalita Arvi Lepp (14.26). Pronksist jäi Leppa lahutama 77 sentimeetrit. Samas vanuseklassis oli Jaanus Saar 11s.

N70 vanuseklassis sai vasaraheites Alevtina Abel kuuenda koha. Heidi Siimumäe sai N50 klassis kaheksanda koha.