Jooksmine 04.06.2023

Viking Line Eesti Ööjooks Rakvere võitsid Pille Hinn ja Deniss Šalkauskas

Laupäeva hilisõhtul startinud Viking Line Eesti Ööjooks Rakvere tõi sealse Vallimäe õhtuhämaruses aktiivseid liikujaid täis. Võistluskeskusesse varakult tekkinud järjekorrad andsid märku sellest, et tõenäoliselt lõpevad ka stardikohad otsa ning täpselt nii läkski.

Jahedavõitu ilm ei takistanud meeleoluka jooksusündmuse korraldamist ning Vallimäe uus keskus sobis selliseks ettevõtmiseks väga hästi. Vallide vahel kulgenud stardi-finišisirge lisas emotsiooni ning innustas jooksjaid laupäeva viimastel tundidel endast parimat andma. Kiireimad parimatest pääsesid ka pjedestaalile.

10 km distantsi läbis kiireimini Deniss Šalkauskas, kelle võiduajaks fikseeriti 31.27, mis peaks Marathon100 andmetel olema ka mehe uus isiklik rekord. Vaid kuue sekundiga jäi temast maha Mark Abner saades ajaga 31.33 10 km rajal teise koha. Kolmanda koha pälvis Bert Tippi, kaotust võitjale kogunes 18 sekundit ning ametlikuks tulemuseks 31.44.

Naistest võttis järjekordse võidu tänavu suvel head kiirust näidanud Pille Hinn. Üldarvestuses napilt esikümne piiri taha jäänud Hinn lõpetas ajaga 35.04. 20ndana lõpujoone ületanud Kaisa Kukk tuli naiste arvestuses teiseks (36.22) ning uue isikliku rekordi 37.26 püstitanud Kaari Kink kolmandaks.

Kui 10 km distantsi lõpetas 1557 osavõtjat, siis poolmaratoni rajale läks 452 jooksjat. Vähem jooksjaid tähendas ka suuremat võidumarginaali, mistõttu esikolmikki saadi paika selgete vahedega. Sel korral võttis võidu Jaanus Kallaste, tulemuseks 1.08.24. Mullu ööjooksu võitnud Martin Vilismäe oli teine (1.09.40) ning Rainer Kravets kolmas (1.10.07). Vaid viie sekundiga jäi Kravetsile alla neljandana lõpetanud Ranno Erala (1.10.12).

Naistest oli kiireim raja paar sekundit alla 1.20 läbinud Leila Luik. Tema resultaat 1.19.58 andis üldarvestuses 16nda koha. Maris Heinaru teenis poolmaratonis teise koha (1.20.55) ning Anne-Ly Palm kolmanda (1.23.37). Vaid kolme sekundiga jäi esikolmikust välja Kertu Kula (1.23.40).

5 km distantsi võitsid Nora-Liisa Uibo ja Ats Sõnajalg.

Kõiki Rakvere ööjooksu tulemusi vaata Marathon100 veebist siit:

10 km distants

Poolmaraton

5 km distants

Kui sa olid ise ka Rakveres osalemas, palun anna ka oma tagasisidet ürituse kohta. Saad seda teha kuni järgmise reede, 9. juunini. Osavõtjate tagasiside alusel selguvad ka 2023.a. parimad jooksuüritused.