Jooksmine 25.07.2023

Virumaa staadionimaraton, osavõtjate tagasiside 2023

Väikestel liikumisüritustel on oma võlu. Saad vahetult suhelda nii kõikide osavõtjate kui korraldajatega. Sulle jagub tähelepanu ja paned ka teisi tähele. Lõppkokkuvõttes, ega väikese jooksuürituse korraldamine seetõttu oluliselt kergem pole, kuna osavõtjate arv on väiksem. Ikka peab olema ajavõtt, joogipunktid, medalid-auhinnad, pakihoid, riiete vahetamise võimalus, jms. Seetõttu on kiiduväärt, et jaksatakse korraldada ka selliseid üritusi, millest miljonid osa ei võta.

Virumaa staadionimaraton on täpselt selline jooksuüritus. Väike ja teistsugune. Ega naljalt keegi ei lähe ju staadionile 106 ringi jooksma. Ent kui korraldatakse ja kutsutakse, siis on ka osavõtjaid.

Varem on Virumaa staadionimaraton ka Eesti parimate jooksuürituste tipus paiknenud. Korraldajad on küll vahetunud ning korralduski mõnevõrra muutunud, mistõttu ka osavõtjate hinnangud sellele üritusele on aastate jooksul kõikunud. Sel aastal oli tagasiside taas kord kiiduväärt.

Koondhindeks sellele üritusele tuli 4,90. Maksimumist jäi küll kümnendik puudu, kuid sellest hindest kõrgemalt on tänavu hinnatud vaid viit jooksuvõistlust.

Korraldus sai hindeks 4,85 ning rada (jah, ka Virumaa staadionimaratonil hinnatakse rada ja selle märgistust) 4,95. Heino Lipu uus staadion on ju uhke ja kena ning kui meenutada, millistel staadionitel on Virumaa maratoni varem joostud, pole Jõhvi ovaalile ju küll midagi ette heita.

Teistest korraldusvaldkondadest hinnati joogi-teeninduspunkte 4,70 punktiga, stardi-finišiteenindust 4,80 punktiga ning auhindu-medaleid 4,55 punktiga. Küsimus „Kas võistlus on väärt oma osavõtumaksu?“ sai hindeks 4,80.

Kokku andis oma hinnangu 20 osavõtjat ning kõik nad on valmis sel üritusel ka edaspidi osalema.

Osavõtjate kommentaarid

Aitäh korraldajatele! Järgmisel aastal võiksid jooksul  olla ringi lugejad. Viktoriini asemel sooviks ergutavat,   tuju tõstvat muusikat. Ootaks järgmisel aastal toredat 10. Virumaa staadionimaratoni medalit. Sooviks peale jooksu kohapeal ka saunas käia?

Miks mitte tulevikus hakata läbi viima staadionijooksu Eesti meistrivõistlusi poolmaratonis ja maratonis? Võib olla annaks sponsorite ringi ka laiendada?

Kõik suurepärane.  Veel uhkem oleks kui saaks järgmine kord kella/stopperi suuremal tablool jooksma panna. Eelmine kord harjus sellega ära.

Oma nime vääriline gurmeejooks. Kõike oli- süüa, juua, sai pesta ja mõnusalt riideid vahetada. Koguaeg oli keegi silmapiiril ja ei olnud kordagi sellist tunnet, et oleksid rajale üksi jäänud. Ilm oli ka mõnus. Aitäh!