Jooksmine 18.09.2022

Vooremaa poolmaratoni võitsid Mirjam Vint ja Ibrahim Mukunga Wachira

Eestis on vähe neid rahvajookse, kuhu Keeniast kohale tullakse, kuid Vooremaa poolmaraton on üks selliseid. Nimelt võttis juba teist aastat järjest selle jooksu võidu Ibrahim Mukunga Wachira. Keenia jooksjal kulus 21,1 km läbimiseks 1.09.34, kusjuures mullu kulus Mukungal sama võistluse võitmiseks täpselt kaks sekundit vähem.

Rauno Laumets (Tartu SS Kalev) sai teise koha, tulemuseks 1.11.14. Kiiremad mehed tiksusidki selliste kahe minuti pikkuste vahedega üle lõpujoone, sest kolmanda koha sai Taavi Kilki (Rakvere KJK Vike) tulemusega 1.13.38. Tegemist on Kilki rekordiga poolmaratonis.

Naistest oli kiireim Mirjam Vint (Treeningpartner). Üldarvestuses 12ndal kohal lõpetanud Vint pälvis naiste esikoha tulemusega 1.28.11. Teise koha sai sügisel mitmeid pjedestaalikohti võtnud Anneli Ratassepp tulemusega 1.29.43. Kolmas oli Hillevi Velba (1.33.47).

16 km pikkuse kõnnidistantsi kiireimad olid Kerli Porro (1.48.06) ning Aivo Kruusimägi (1.48.07).

Kokku sai kahel individuaaldistantsil tulemuse kirja 117 osavõtjat, teatejooksus osales seitse tiimi.

Kõiki Vooremaa poolmaratoni tulemusi vaata Marathon100 veebist SIIT.

Võistluse ajavõtuteenus: Nelson Timing.

Kui olid ka ise rajal, anna ka omapoolne hinnang võistluse korralduse kohta.  Aasta lõppedes selgitatakse tagasiside alusel 2022.a. parimad jooksuvõistlused.