Jooksmine 23.08.2024

Võru ööjooksu võitsid Ränkel ja Veerpalu

Ummamuudu liina üüjuuski nime kandvat Võru ööjooksu valitsesid suusamehed, nii võttis 10 km distantsil üldvõidu 34aastane laskesuusataja Raido Ränkel ja 5 km rajal 22aastane Anders Veerpalu. Võrumaa jooksudel teistele regulaarselt kandu näidanud Ränkel tuli küll esimeselt 5 km pikkuselt ringilt Johannes Lauriga sekund-sekundis, kuid edestas lõpuks konkurenti 17 sekundiga. Võit niisiis Raido Ränkelile ajaga 32.28 ning teine koht Johannes Laurile (32.45).

Kolmanda koha pälvis Andreas Veerpalu (34.44) ning neljanda Karel Tammjärv (35.35).

Naistest pälvis võidu üldarvestuses 24ndana lõpetanud Laura Lillepuu (39.04), kelle jaoks oli see juba seitsmes võit tänavuses Võrumaa jooksusarjas. Teise koha sai Anette Kasemets (39.47) ning kolmanda Silva Suvi (40.12).

5 km distantsi võitis Anders Veerpalu (17.56), kellele järgnesid Võru suusaklubi noored Jako Harlis Kala ja Eerik Vahtra. Kogu esikolmik püstitas Marathon100 andmetel ka selle distantsi uued isiklikud.

Naistest moodustasid esikolmiku Miina Liisa Juhkam (20.36), Kendra Varikov ja Kirke Liping.

Kokku sai kolmel ajavõtuga võistlusmaal tulemuse kirja 474 osavõtjat.