Jooksmine 27.05.2022

Võru-Väimela maanteejooksu võitsid Rauno Laumets ja Jana Treier

Võrumaa jooksusarja kolmanda etapi, Võru-Väimela maanteejooksu (mitte segi ajada Virumaa jooksusarja kolmanda etapi, Simuna-Laekvere jooksuga) kiireim oli Rauno Laumets. Maikuus juba Skechers Tartu kevadjooksu võitnud ning Tartu maastikumaratoni 24 km distantsil teiseks tulnud Laumets (Tartu SS Kalev) jätkas ilusat seeriat Võrumaal, kus tuli järjekordne võit.

Laumets (fotol) läbis 6,1 km pikkuse võistlusmaa 3 min/km kohta tempos finišeerudes tulemusega 18.09.

Mullune Võrumaa pikamaajooksusarja võitja Eno Vahtra oli sel korral teine, tulemuseks 19.54.

Kolmanda koha sai Margus Simpson (OK Põlva Kobras), kelle ajaks fikseeriti 20.08. Talle kaotas kolme sekundiga Margus Lehtna, kellest jäi omakorda neli sekundit maha Helari Laiakivi. Esikuuiku lõpetas Ivar Ivanov.

Naistest teenis hooaja esimese võidu Jana Treier (Sparta, fotol). Võrumaa jooksusarja eelmisel etapil, jooksul ümber Tamula järve teiseks jäänud Treier kulutas 6,1 km läbimiseks aega 23.08 ning sai käed võitjana pea kohale tõsta.

Noor (sünd 2008) Rosibel Mari Kaldvee (Võru suusaklubi), kes oli võidukas sarja eelmisel etapil, oli sel korral teine (23.41). Kolmanda koha sai Kaldvee klubikaaslane Anette Kasemets (23.54).

Kokku sai Võrumaa pikamaajooksusarja kolmandal etapil tulemuse kirja 266 osavõtjat, mida on küll oluliselt rohkem kui mullu (201), kuid siiski märksa vähem võrreldes 2019. aastaga, mil tulemus fikseeriti enam kui 500le osavõtjale.

Kõiki seekordse Võru-Väimela maanteejooksu tulemusi vaata Marathon100 andmebaasist SIIT.

Võistluse ajavõtuteenus: Nelson Timing. Fotod: Külli Leola, Võrumaa spordiliit.

Jooksusarja järgmine etapp on 11. juunil toimuv Värska järve jooks, kus ilmselt joostakse ümber Värska järve. Või siis lihtsalt Värska järve ääres.