Jooksmine 22.04.2022

Võrumaa jooksusari algas suusameeste ja -naiste võiduga

Lõuna-Eesti suurim jooksusari, kaheteistkümnendat korda korraldatav Võrumaa pikamaajooksude sari käivitus reede õhtul Vaskna järve jooksuga. Tegemist oli juba 26ndat korda toimuva jooksuüritusega, mis sel korral naases oma traditsioonilisele kohale kalendris, aprillikuusse. Mullu lükkus võistlus septembrisse, tunamullu juulikuusse, kuid tänavu õnneks koroonapiirangud spordiürituste korraldajaid võistluste toimumisaega muutma ei sunni.

Ligikaudu 8 km pikkuse põhidistantsi kiireim oli laskesuusataja Raido Ränkel. Tiir ümber Suure Munamäe jalamil paikneva järve võttis aega 25 minutit ja 4 sekundit. Ka teine koht läks suusamehele, Ränkelist 14 aastat vanemale Indrek Tobrelutsule (26.01). Kolmandaks tuli mullu jooksusarja kokkuvõttes teise koha pälvinud Margus Lehtna (28.36).

Naistest oli parim 19aastane suusataja Johanna Udras (34.40). Teise koha saavutas Maie Maask (36.04) ning kolmanda Consuelo Laanemäe Räim (36.37).

5 km pikkusel noortedistantsil oli kiireim Erik Marten Zernant (22.55), naistest Eva Lotta Joonas (27.46).

Kokku sai 8 km distantsil tulemuse protokolli 135 võistlejat ning 5 km distantsil 94. Mulluseid osavõtunumberid ületati kahel pikemal distantsil enam kui 100 tulemuse võrra, kuid 2020.a. osavõtjate arvust jäädi Haanjas siiski kaugele. Kaks aastat tagasi lõi pikemal distantsil kaasa 220 ning lühemal 115 võistlejat.

Kõiki ümber Vaskna järve jooksu tulemusi näed Marathon100 andmebaasist siit.

Võrumaa pikamaajooksude sari jätkub kolme nädala pärast 12. mail toimuva jooksuga ümber Tamula järve.

Võistluse ajavõtuteenus: Nelson Timing. Fotod: Külli Leola, Võrumaa Spordiliit.