Jooksmine 06.08.2022

Võrumaa jooksusari jätkus Lasval

Võrumaa jooksusarja 12s hooaeg jätkus reede õhtul jõe- ja järvejooksuga Lasval. Kaheksandas osavõistluses oli põhidistantsi pikkuseks 11,7 km, sellest pikem on vaid jooksusarja viimase etapi, pikkade traditsioonidega Munamäe-Võru maastikujooksu võistlusmaa.

Lasva jooksu võitis selge edumaaga Helari Laiakivi (Arcwood, 43.10, fotol). Maikuus toimunud Skechers Tartu kevadjooksu 21 km distantsi võitnud Laiakivi on selleaastases Võrumaa jooksusarjas küll korduvalt esikolmikusse tõusnud, kuid esikoht veel puudus. Nüüd tuli see täpsel ühe minutilise edumaaga järgmiste ees.

Teise koha noppis Margus Lehtna (Silja Sport, 44.10), kes jäi ka jooksusarja eelmisel etapil Laiakivist pea minutiga maha. Mõne nädalaga jõudude vahekord muutunud ei ole ning Lehtnale reedel seega teine koht.

Kolmas oli Urmo Kallakas (Sparta) tulemusega 45.03.

Naiste kiireim, Helen Bell (Sparta, 46.07, fotol) tõusis üldarvestuses tubli jooksuga lausa viiendaks ning ka tema edumaa järgmiste võistlejate ees oli märkimisväärne.

Teise koha pälvis Kristel Sibul (OK Põlva Kobras), kaotust võitjale kogunes 11 kilomeetriga enam kui poolteist minutit, lõpuajaks 47.38.

Kolmanda koha sai Jana Treier (Sparta, 49.31).

3,3 km pikkuse lühidistantsi kiireimad olid Villem Piirimäe (12.22) ja Rosibel Mari Kaldvee (13.37). 1,1 km minidistantsi parimad olid Karl Aleksander Perv ja Eliise Marii Mikson.

Kokku sai kolmel ajavõtuga jooksudistantsil tulemuse kirja 173 võistlejat. Võrumaa pikamajooksude sari jätkub üheksanda etapiga 18.08, mil kavas on üts ummamuudu liina üüjuusk.

Lasva jõe- ja järvejooksu tulemusi vaata Marathon100 veebist SIIT.