Jooksmine 15.10.2022

Võrumaa jooksusari lõppes Munamäe-Võru maastikujooksuga

Võrumaa jooksusari tõmbas sel aastal otsad kokku 38. Munamäe-Võru maastikujooksuga. Viimane etapp oli ka jooksusarja kõige pikemaks, nimelt oli põhidistantsi pikkuseks ligikaudu 14,1 km.

Sel korral võttis selge võidu Ivar Ivanov (Võru KJK Lõunalõvi), kes eelmisel jooksusarja etapil, Kütioru maastikujooksul pidi leppima teise kohaga. Võit tuli kui stardist oli möödas 54.59.

Teisena, võitjast minut ja 57 sekundit hiljem, lõpetas Helari Laiakivi (Arcwood, 56.56), kes Kütiorus oli just nimelt Ivanovi ees võidu võtnud. Täna siis vahetati omavahel kohad. Väärt kolmanda koha sai noor (sündinud 2005) Renno Merenäkk (Tartu Katoliku SK), tulemuseks 57.14.

Kiiremaid naisi eraldas üksteisest veelgi rohkem, Jana Treier (Sparta) suutis 14 kilomeetriga järgmiste ees sisse joosta ligi viie minutilise edumaa. Tänavu Võrumaa jooksusarjas vaid esikolmiku kohti tunnistanud Treieri võiduajaks 1.03.05.

Teise koha pälvis Anette Kasemets (Võru Suusaklubi, 1.07.42). Esikolmikusse mahtus kolmaski jooksja, Maie Maask (SK Deporte, 1.09.07).

4,1 km pikkuse lühidistantsi võitsid Erik Marten Zernant ja Rosibel Marii Kaldvee, lisaks oli võistlusprogrammis lühidistantsist veelgi lühem jooks, mida suupäraselt minidistantsiks nimetati.

Kokku sai kolmel võistlusmaal tulemuse kirja 204 võistlejat.