Jooksmine 21.04.2023

Võrumaa jooksusarja avaetapi võitsid Raido Ränkel ja Annika Rihma

Tänavu juba 13ndat hooaega alustav Võrumaa jooksusari startis 27nda ümber Vaskna järve jooksuga. Reede õhtul toimunud jooksuürituse põhidistantsiks oli ca 7,5 km pikkune võistlusmaa, lisaks oli võimalik kaasa lüüa 5 km pikkusel lühidistantsil ning 1,2 km pikkusel minijooksul.

Selgi korral demonstreeris oma üleolekut 33aastane Eesti suusataja Raido Ränkel. Võru Suusaklubi esindavale spordimehele löödi stopperid kinni, kui stardist oli kulunud 25.28. Järgmised jooksjad jõudsid finišisse alles kaks ja pool minutit hiljem. Tasavägises heitluses noppis teise koha Helari Laiakivi (Arcwood) ajaga 28.05, Margus Lehtna (Silja Sport) jäi temast maha kuue sekundiga (28.11).

Naistest oli Annika Rihma edumaa konkurentide ees veelgi suurem. Üldarvestuses kümnendana lõpetanud Rihma (Põlva Kobras) sai ajaks 30.55 ning edestas teisena lõpetanud naist pea nelja minutiga. Karmen Alnek (Team Kaitsevägi) sai naistest teise koha (34.42) ning Kertu Ränkel (Võru Suusaklubi) kolmanda (37.09).

5 km pikkusel lühidistantsil olid parimad Jako Harlis Kala ja Lisandra Jõgeva.

Kolmel ajavõtuga jooksudistantsil sai tulemuse kirja 252 osavõtjat.