Jooksmine 30.06.2024

Võsu südasuve challenge’l langesid rajarekordid

Lauge ja kiire rajaga Võsu südasuve challenge’st kujunes täna raja vääriline võistlus, sest üle joosti nimetatud ürituse rajarekord. Sellega sai hakkama Olavi Allase, kelle tulemus 30.56 on Marathon100 andmetel ka mehe uus 10 km maanteejooksu rekord.

Teise koha pälvis Jaanus Kallaste, kes jäi võitjast maha enam kui kolmveerand minutiga ületades lõpujoone ajaga 31.47. Kolmas oli Bert Tippi (31.57).

Palju ei jäänud uuest rajarekordist puudu ka kiireimal naisel, Pille Hinnil, kellele tõi võidu tulemus 35.38. Edumaa järgnevate ees oli võimas, teise koha sai Võsul Lily Luik (38.01) ning kolmanda Kertu Kula (38.32).

Lühemal, 4,4 km pikkusel distantsil joosti samuti kiiremini kui kunagi varem Võsul sel võistlusmaal. Meestest oli kiireim Aleksandr Kuleshov (14.02) edestades Remi Edurit kaheksa sekundiga (14.10). Kolmas oli Jaanus Mölder (15.40).

Fotol meeste 4,4 km esikolmik

Naistest näitas võimsat minekut Maria Veskla (16.58), teisena ületas lõpujoone Helen Janisoo (18.40) ning kolmandana Viktorija Filippova (19.45).

Kokku sai kahel võistlusmaal tulemuse kirja 614 osavõtjat.

Kõiki Võsu südasuve challenge tulemusi vaata Marathon100 veebist siit:

10 km distants

4,4 km distants

Võistluse ajavõtuteenus Nelson timing.

Kui olid ka ise rajal, anna ka omapoolne hinnang võistluse korralduse kohta. Saad seda teha kuni reede, 5. juulini.