Jooksmine 23.07.2017

Andreas Veerpalu tegi Uhtjärve jooksul isal selja prügiseks, võidu võttis Mart Andresson

Võrumaa Pikamaajooksude sarja järjekordse etapi, jooksu ümber Uhtjärve võitis Mart Andresson.  Mart on tänavuses pikamaajooksu sarjas noppinud mitmeid teisi-kolmandaid kohti, kuid pjedestaali kõrgeimale astmele Võrumaa jooksusarjas veel pole tõusnud. Küll on Andresson võidurõõmu maitsnud teises Lõuna-Eesti sarjas, Valgamaa omas.  Ent eile oli Andressoni päev – võit tuli Uhtjärve jooksul tulemusega 32.53, selge eduga järgmiste ees.

Teisena lõpetas Taimar Kork (33.19) ning kolmandana Eesti kõigi aegade edukaima meessuusataja Andrus Veerpalu 23-aastane poeg Andreas. Ajaga 33.28 finišeerides edestas ta oma isa, Andrus Veerpalu enam kui poole minutiga.  Andrus lõpetas neljandana tulemusega 34.03.

Naistest oli kiireim Kristel Sibul, kes läbis ca 9km pikkuse võistlusmaa tulemusega 36.24.  Naistest mahtusid esikolmikusse veel Tatjana Mannima (38.52) ja Eleri Hirv (40.11).

Lühikesel, 4km pikkusel distantsil olid parimad Sten-Jörgen Leis (19.36) ja Carena Roomets (22.10).

Kõiki Uhtjärve jooksu 9km distantsi tulemusi näed Marathon100 andmebaasist siit ja 4km tulemusi siit.

Kokku lõpetas Uhtjärve jooksul 9km distantsi 253 ning 4km distantsi 128 jooksjat.

Kui olid isegi rajal, anna ka oma hinnang võistluse korralduse kohta.