Jooksmine 22.12.2015
Autor

Eesti parimad keskmise suurusega jooksuvõistlused 2015

Uudise pilt

Marathon100 alustas jooksjatelt võistluste kohta tagasiside kogumist mullu.  Oleme jooksjatel palunud hinnata jooksuvõistlusi koheselt peale nende toimumist.  Iga võistlust on hinnatud kümne punkti skaalal, kus „10“ on „väga hea“ ja „1“ on „väga s..t“ võistlus.  Võistlustele on antud üldhinnang, kuid oleme palunud hinnata ka võistluse korraldust, söögi-joogipunktide tegevust, rada ja selle märgistust, auhindu-medaleid, stardi-finišiteenindust ja hinna-kvaliteedi suhet.  Samuti on jooksjatel olnud võimalik täpsustada oma hinnanguid vabas vormis kommentaaridega ning kinnitada, kas nad osaleks sellel võistlusel ka järgmisel aastal. 

Mullu jagasime kõik võistlused kahte gruppi – suured (enam kui 1000 võistlejat) ja väiksed (kuni 999 võistlejat), samuti selgitasime välja parimad uued võistlused.  Sel aastal jagasime alla 1000 osalejaga võistlused kaheks tõmmates joone 250 osaleja peale. 

Ei ole õige võrrelda enam kui 400 osavõtjaga Pärnumaa Võidupüha maratoni 106 osavõtjaga Haapsalu maanteejooksuga.  Väiksemate võistluste korraldamine on kergem ja nõuab vähem inimesi.  Seetõttu tegime sel aastal selge vahe – kui võistlusel oli alla 250 osaleja (ilma lastejooksudeta), siis jätsime sellised võistlused eraldi väikejooksude gruppi. 

250-999 osalejaga võistlusi, mida Marathon100 veergudel hinnati, oli sel aastal kokku 17.  Võistlustele antud hinded mahtusid vahemikku 8,2 punktist 9,81 punktini.  Ent vaadates üksikuid, konkreetsete jooksjate antud hindeid – anti ka ühtesid ja kahtesid.

Toome siinkohal ära Eesti 2015.a. parimad jooksuvõistlused kategoorias 250-999 jooksjat.


Kuuendale kohale platseerus sel aastal võistlus, mida mullu ei hinnatudki – Uhtjärve jooks! Keskmine punktisumma 9,33.

 


Viiendale kohale paigutus sel aastal Võidupüha maraton.  Omanäoline, Pärnu Kahe Silla Klubi poolt korraldatav võistlus meelitab igal aastal Pärnumaale järjest rohkem jooksjaid, vaatamata sellele, et sel aastal võistlus näiteks tööpäevale sattus.  Keskmine hinne 9,36.
 


Neljandaks tuli MTÜ Treenitus poolt korraldatav Tartu Suvejooks, mille raames sel aastal esmakordselt Skechers poolmaraton korraldati.  Treenituse võistlusi on iseloomustanud nii kõrged hinded kui positiivsed kommentaarid, millega on kaasnenud ka iga-aastaselt suurenev osavõtjate arv. 9,45 p.
 


Kolmandaks tuli selle aasta kokkuvõttes teine Pärnu Kahe Silla poolt korraldatav jooksuvõistlus, Rannametsa Luitejooks.  Tegemist on samuti omanäolise jooksuvõistlusega, mis paikneb võistluskalendris aprillikuus, mis muidu suhteliselt võistlusvaene kuu on.  Punkte 9,53.
 


Teisele kohale tuli sel aastal keskmise suurusega jooksuvõistluste seas võistlus, mis veel mõni aasta tagasi oli omas nišis ainuke – Saaremaa Kolme Päeva jooks.  Punkte 9,60.

 


Esimesele kohale ehk Eesti parimaks keskmise suurusega jooksuvõistluseks tunnistasid jooksjad sel aastal Vändra maratoni.  Mõni aasta tagasi taassünni läbi elanud Vändra maraton on klassikaline Eesti jooksuvõistlus, kus võib joosta nii maratoni, poolmaratoni kui lühemaid distantse.  Sel aastal lisandusid võistluskavva ka lastejooksud.  Vändra maraton on võistlus, mida tehakse hingega ning kus jooksjatele proovitakse pakkuda „gurmee-elamust“ – saunabuss, kümblustünnid, korralikud auhinnad ja võistlusjärgne toitlustamine on põhjusteks, mis Vändra maraton taas kord jooksjate edetabeli tipus paikneb.  Punkte maksimumislähedased 9,81.

Toome siinkohal ära kogu esikümne

 

Eesti parimate suurte jooksuvõistluste selleaastast TOPi näed siit ja väikeste võistluste edetabelit siit.

Mullused parimad uued jooksuvõistlused on toodud siin

Viimased uudised