Jooksmine 09.04.2017

Hannoveri maratonilt hooaja edetabeli tipptulemus

Eilsel Hannoveri maratonil sündis Eesti 2017.a. hooaja edetabeli tipptulemus.  Argo Jõesoo läbis maratoni ajaga 2.35.08 ning oli sellega kõrgel kaheteistkümnendal kohal.  Jõesoo isiklik rekord pärineb mulluselt Hannoveri maratonilt ja on 2.29.10.

Suurepärast minekut näitas ka veel viimaseid päevi 42-aastane Andrus Lein, kes lõpetas Jõesoost kaks kohta tagapool tulemusega 2.37.21.  Eesti enam kui 100 aastase maratoniajaloo jooksul on selles vanuses maratoni kiiremini läbinud ainult Vladimir Arhipov 1997.a. Rakvere Rahvajooksul (2.36.30) ning . . . Andrus Lein ise.  Mullu 17. aprillil jooksis Andrus Lein samuti 42-aastaselt 2.31.13.

Teised Eesti jooksjad eilsel Hannoveri maratonil olid Urmas Ervin (3.19.38) ja Annika Vaher (3.29.05).

Võistluse võitis Keenia jooksja Allan Kipkorir Kiprono tulemusega 2.09.52.  Sondre Moen oli uue Norra rekordiga 2.10.07 kolmas.  Leedu jooksjal Remigijus Kancysel jäi uuest riigi rekordist napilt vajaka, tulemus 2.13.12 andis eile seitsmenda koha.