Uudised 07.06.2017
Autor

Osale Eesti Jooksupäeva Virtuaaljooksul ja toeta Eesti jooksja osalemist MM-võistlustel

Uudise pilt

Kolmas Eesti Jooksupäev toimub 7. juunil.  Kui sa pole veel kuulnud, mis asi on Eesti Jooksupäev, siis lühidalt – see on eraldi päev, mil tähistada jooksmist, seda et sa oled jooksja ja et sulle jooksmine meeldib.  Eesti Jooksupäeval mine kindlasti jooksma ning liitu Eesti Jooksupäeva üritusega Facebookis.  Lähemalt võid Eesti Jooksupäevast lugeda siit.
Marathon100 soovib sel aastal Eesti Jooksupäeva ühendada heategevusega.  Kuivõrd 7. juuni on jooksukalendris üsna hõre, korraldame sel päeval Virtuaaljooksu, mille raames toetame Eesti jooksja Cris Polli osalemist 24 tunni MM-võistlustel Iirimaal, Belfastis 1.-2. juulil.  Cris Poll on sel eesmärgil kogumas raha Stardipaigas, tema projektist võid lugeda lähemalt siit.

Marathon100 soovib Cris Polli eesmärkidele kaasa aidata ja teha seda jooksja jaoks kõige lihtsamal viisil – jooksuvõistluse kaudu.  Kogu Eesti Jooksupäeva Virtuaaljooksu osavõtutasu läheb Cris Polli toetuseks, ikka selleks, et Eesti lipp 24 tunni jooksu tiitlivõistlustel kõrgel lehviks.  Virtuaaljooksu (miinimum)osavõtutasu on 5 eurot, kuid võid panustada ka rohkem! Võid muidugi Cris Polli tegemisi toetada ka ilma virtuaaljooksul osalemata ehk siis Stardipaigas.

Virtuaaljooksu põhimõte on lihtne - virtuaaljooksul osaledes kasutad nii ajavõtuks kui distantsi mõõtmiseks kas siis GPSiga spordikella või vastavat nutitelefoni rakendust (nt. Endomondot).  Tulemuse, koos konkreetse jooksu lingiga või screenshotiga saadad võistluse korraldajale (janek@marathon100.com), kes lisab sinu tulemuse üldisesse võistlusprotokolli.

Virtuaaljooks on Eesti mugavaim jooksuvõistlus, kuna võid joosta ükskõik millisel kellaajal, ükskõik kuskohas ning ükskõik millisel rajal – asfaldil, metsas, staadionil.

Samuti võid võistluse käigus muuta võistlusdistantsi – regad ennast 10km-le, kuid tunned, et täna pole hea päev ning läbid hoopis 5km.  Võistlusprotokolli lähebki sel juhul sinu 5km tulemus.

Loomulikult kehtivad ka virtuaaljooksul konkreetsed reeglid.  Esiteks – võimaliku GPSi veamarginaali tõttu tuleb läbida sadakond meetrit konkreetsest distantsist pikem maa ehk siis 5,1, 10,1, 21,2 või 42,4 km.  Teiseks, võistlus põhineb ka jooksjate aususel, s.t., distants läbitakse joostes ning vahepeal seisma jäädes ei panda kella seisma – stopperi lööd kinni alles siis, kui oled oma võistlusmaa algusest lõpuni läbinud. 

Eesti Jooksupäeva Virtuaaljooksul osalemiseks täida lisatud vorm (või saada samad andmed janek@marathon100.com) ning kanna osavõtutasu (toetus) Marathon100 OÜ arveldusarvele EE521010220123628016, SEB.


 

Viimased uudised

Janek Oblikas
janek@marathon100.com
+372 51 088 30