Jooksmine 12.05.2024

Rait Ratasepp võitis veenva kergusega Tartu maastikumaratoni, naised pidasid maha põneva duelli

Rait Ratasepp võitis Tartu maastikumaratoni pikima distantsi mängleva kergusega. Juba viiendaks kilomeetriks oli mees teiste jooksjate ees saavutanud pea minutilise edumaa, mis distantsi edenedes stabiilselt kasvas. Kuigi mees väitis enne maratoni, et läheb treeningjooksust vaid mõnevõrra kiiremas tempos, kujunes pühapäevast Raidu veenev jõudemonstratsioon. Lõpujoone ületas Ratasepp ajaga 2.37.47, mis Marathon100 andmetel on ka Tartu maastikumaratoni uus rajarekord. Mullu sama võistlust võites oli Rataseppa aeg kolm sekundit nõrgem.

Ultrasportlase järel sai teise koha Joosep Tammemäe, kelle ajaks fikseeriti 2.46.24. Väga ilusa jooksu tegi veebruarikuise Tartu maratoni võitnud suusataja Henri Roos, kes sai kolmanda koha tulemusega 2.49.58.

Naistest pidasid põneva duelli maha Külli Sizask ja Lilian Jõesaar. Kümnendal kilomeetril juhtis Jõesaar ning poolmaratoni vaheajapunkti jõudes kasvas Liliani edumaa 29 sekundile. Kümmekond kilomeetrit hiljem oli sama pika marginaaliga juhtimas juba Sizask, kes distantsi lõpus oma edumaad veelgi kasvatas. Külli Sizaskile seega võit uue isikliku rekordiga 3.17.49.

Tartu maastikumaratoni kaks aastat tagasi võitnud Lilian Jõesaar sai teise koha tulemusega 3.18.57. Kolmas oli sel korral Julia Rakitina (3.23.58).

Kõiki Tartu maastikumaratoni tulemusi (tulemused täienevad päeva jooksul) vaata Marathon100 veebist siit:

Maraton

Poolmaraton

10 km distants

5 km distants

Kokku sai neljal ajavõtuga jooksudistantsil tulemuse kirja 2260 osavõtjat, kõikide distantside peale kokku oli osalejaid 5003.Võistluse ajavõtuteenus Championchip Eesti.

Kui olid ka ise rajal, anna ka omapoolne hinnang võistluse korralduse kohta. Saad seda teha kuni reede, 17. maini.