Jooksmine 12.05.2024

Tartu maastikumaratoni 21 km distantsi võitsid Liis-Grete Arro ja Julius Muriuki

Tartu maastikumaratoni 21 km distantsi, mida võib ürituse ajaloost lähtuvalt pidada ka ürituse põhidistantsiks, võitsid Julius Muriuki Wahome ja Liis-Grete Arro.

Keenia jooksja Julius Muriuki, kes kevadhooajal on järjest siinsete rahvajooksude pjedestaalikohti noppinud, oli veel eile Helsingis, kus sai sealsel poolmaratonil teise koha. Täna Elvas kuldas Muriuki oma eilse saavutuse üle, võit tuli ajaga 1.07.55.

Teise koha, napi seitsmesekundilise kaotusega sai Karel Hussar, kelle  tulemuseks fikseeriti niisiis 1.08.02.

Kolmanda koha nimel käis samuti pingeline heitlus Roman Fosti ja Bert Tippi vahel, millest lõpuks väljus võitjana maratonimees. Fostile kolmas koht tulemusega 1.12.09, Bert Tippi kaotas talle vaid viie sekundiga.

„See oli minu esimene kord Elvas joosta ja mulle rada väga meeldis,“ selgitas Wahome.

„Panin alguses mõnusa tempo peale ning Julius ja Fosti jäid kohe natuke maha. Lootsin, et saan üksi ees minema kuid 12. kilomeetril sai Julius mind kätte ning kuni lõpuni käis meil kassi ja hiire mäng,“ selgitas poolmaratonil teiseks tulnud Karel Hussar.

Kiireim naine rajal  oli täna Liis-Grete Arro, kelle tulemus 1.20.26 on Marathon100 andmetel ka tema uus isiklik rekord. Liisu edumaa järgmiste jooksjate ees oli täna mäekõrgune, sest teise koha pälvinud Kertu Kula kaotas talle enam kui viis minutit. Kertule teine koht tulemusega 1.25.55.

Kolmanda koha sai tänavu üle viie aastase pausi järel rahvajooksutandrile naasnud Evelin Talts, kes näitas tulemusega 1.26.42, et saabunud on uus hingamine ning käesolev suvi toob veel mitmeid ilusaid jookse.

„Rada oli väga mõnus ja meeldis mulle väga. Ilm oli ka super“ kommenteeris võitu Arro ning lisas, et tuli emadepäeval starti võidumõtetega.

Marathon100 andmetel on mõlemad tänavused võidutulemused ka Tartu maastikumaratoni uued rajarekordid.

10 km distantsi võitsid Kristofer Erik Kamberg (34.56) ja Lily Luik (39.38)

5 km distantsi kiireimad olid Elvas Kert Karm ja Nele Ulvi.

Kokku sai neljal ajavõtuga jooksudistantsil tulemuse kirja 2260 osavõtjat, kõikide distantside peale kokku oli osalejaid 5003.

Kõiki Tartu maastikumaratoni tulemusi (tulemused täienevad päeva jooksul) vaata Marathon100 veebist siit:

Maraton

Poolmaraton

10 km distants

5 km distants

Võistluse ajavõtuteenus Championchip Eesti.

Avafoto: Adam Illingworth

Kui olid ka ise rajal, anna ka omapoolne hinnang võistluse korralduse kohta. Saad seda teha kuni reede, 17. maini.