10 küsimust Suunto Virtuaaljooksude kohta
- Kas virtuaaljooksul joostakse päriselt?
Jah, virtuaaljooksul tuleb võistlusmaa läbida täpselt samamoodi nagu igal teiselgi võistlusel.
- Mida tähendab sõna „virtuaal“ võistluse nimes?
Virtuaaljooks on otsetõlge inglise keelest, kus tavapärase terminina kasutusel „virtual run.“ Sõna „virtuaal“ võib jätta mulje, et võistlusel ei joostagi päriselt, vaid arvutis. See sõna tähendab vaid seda, et iga jooksja võtab aega virtuaalsete vahenditega – pulsikellaga või mobiilirakendusega.
- Mul pole Suunto kella, kas ma saan ka virtuaaljooksul osaleda?
Jah, Suunto virtuaaljooksudel võid osaleda ka siis, kui sul pole Suunto pulsikella. Tegelikult ei pea sul osalemiseks isegi kella olema, piisab, kui taskus on nutitelefon. Lae telefoni mõni jooksurakendus – Strava, Endomondo, Runkeeper, MapMyRun, Runtastic, vms ja mõõda läbitud vahemaa sellega. Ja kui sul veab, siis oled hooaja lõpuks Suunto pulsikella õnnelik omanik – nimelt loosime kevadel kõikide osalejate vahel välja uue Suunto 9 spordikella.
- Kuidas virtuaaljooksul aega ja distantsi mõõdetakse?
Paned spordiriided selga, tossud jalga ning jooksma hakates käivitad mobiilirakendusega või spordikellaga ajavõtu. Kui oled võistlusmaa läbinud (nt 5km), paned ajavõtu seisma ning salvestad treeningu/võistluse. Kui jääd võistluse ajal vahepeal seisma, nt. ootad foori taga rohelist tuld, siis sel ajal EI TOHI peatada ajavõttu, s.t., aeg jookseb ka siis edasi, kui sa ise seisad. Veamarginaali tõttu tuleb läbida ametlikust distantsist sadakond meetrit pikem maa, nt. 5,1 või 10,1 km.
Selline näeb välja sinimustvalge hooajamedal.
- Mida ma oma mobiilirakenduse või spordikellaga salvestatud võistlustulemusega edasi teen?
Teed spordikellaga salvestatud võistlusest nt. mobiilifoto ja saadad selle e-posti aadressile janek@marathon100.com. Või teed mobiilirakendusega salvestatud võistlusinfost ekraanitõmmise/screenshoti ja saadad selle samale aadressile. Kui laed võistluse andmed vastavasse keskkonda (Strava, Movescount, Endomondo), võid saata e-posti aadressile ka lingi võistluse andmetega, sel juhul peavad rakenduse sätted olema sellised, mis võimaldavad ka korraldajal võistluse andmeid näha.
- Suunto Virtuaaljooksude võistlusdistantsid on 5, 10, 21 ja 42km – kas ma peab ühe võistluse jooksul kõik need distantsid läbima?
Ei. Distantse on valikus 4 ja võid valida nende seast endale sobiva, s.t., võid joosta ka näiteks 5km. Võistluse jooksul ei pea läbima kõiki distantse. Virtuaaljooksule registreerides ei pea võistlusdistantsi valima, s.t., võid otsustada ka stardihommikul – jooksen täna 5km. Kui oled plaaninud läbida pikema maa, nt 21,1km või 42,2km, kuid võistluse käigus tekib mingi jama ning sa ei jõua distantsi lõpuni läbida, siis võid saata ka nt. 10km vaheaja, mis lähebki võistlustulemusena kirja.
- Kas Suunto Virtuaaljooksud toimuvad ka talvel lumega?
Jah. Suunto Virtuaaljooksude eesmärk on anda motti enda liigutamiseks talvisel ajal, mil ilmad ei ole nii jooksjasõbralikud ja võistlusigi vähem. Ent talvel lisame virtuaaljooksude kavva ka suusadistantsid (10, 25, 50km), täpselt nagu suvisel ajal on virtuaaljooksudel võimalik osaleda ka rattaga (10, 25, 50km). Ning – virtuaaljooksu distantse võid läbida ka kõndides.
- Kas virtuaaljooksudel on ka medalid?
Jah, sügistalvisel hooajal toimub 10 nädala pikkust virtuaaljooksu võistlust ning kõikidel võistlustel on loomulikult medalid. Igal võistlusel on erinev medal, s.t., kui sa osaled kümnel nädalapikkusel võistlusel, saad ka kümme medalit. Ent – kui soovid medalit, siis medaleid on igaks võistluseks piiratud kogus (50 tükki) ning kui medalid saavad otsa, siis need ongi otsas. Seega märgi registreerimisel kindlasti, kas soovid medalit. Medalid on metallist, erikujundusega paelaga ning need on valmistatud sama firma poolt, kes toodetakse ka nt. Londoni maratoni medaleid.
Jõuluperioodi virtuaaljooksu medal on loomulikult punastes toonides.
- Miks on võistlusel kaks osavõtutasu – medaliga ja medalita?
Oleme loonud võimaluse osaleda virtuaaljooksudel ka ilma medalita – kõik lihtsalt ei soovi kümmet ägedat medalit. Nädalase võistluse osavõtutasu (sisaldab medalit) on 10 eurot, ilma medalita on osavõtutasu 6 eurot. Kui paned ennast kirja terveks hooajaks (10 võistlust) ilma medalisoovita, siis saadame sulle ikkagi ühe nn. hooajamedali, mis on sinimustvalge värvilahendusega. Kuni 31.10 on hooajaks registreerimise maksumus 97 eurot (ilma medalita 57 eurot).
- Kui kaua on registreerimine avatud?
Sügistalvise hooaja esimene võistlus algab 29. oktoobril ja kestab 11. novembrini. Registreerimine on avatud samuti 11. novembrini, s.t., kui 11. novembri hommikul ärgates vaatad õue ja mõtled, et paneks ka virtuaaljooksule kirja, siis saad seda loomulikult ka tol hetkel teha. Ent kui soovid võistlusest osa võtta koos medaliga või soovid end kirja panna terveks hooajaks, siis soovitame registreerida varakult.
Suunto Virtuaaljooksule saad end kirja panna siin.
Sügistalvise hooaja esimese võistluse stardinimekirja näed siit.