Jooksmine 05.05.2024

53. Harku järve jooksu võitsid Liis-Grete Arro ja Juri Kovaljov

Päiksepaistelise, kuid külma tuulega kevadilmaga toimunud 53. Harku järve jooksu võitis Juri Kovaljov. Neli aastat tagasi Pühajärve jooksu ning Tallinna ööjooksu võitnud Kovaljov läbis 6,6 km pikkuse tiiru ümber Harku järve 19 minuti ja 43 sekundiga.

Vaid nelja sekundiga jäi Kovaljovist maha Karel Hussar. Maru järvejooksude sarja avaetapil tõi Hussarile teise koha tulemus 19.48.

Kolmanda koha teenis kiireim M35 vanuseklassi võistleja, Jaanus Kallaste, kelle lõpuajaks fikseeriti 20.35.

Esimese kuue sekka mahtusid veel Bert Tippi (21.02), Deniss Šalkauskas (21.16) ning Jaan Lilleorg (21.20).

Meeste esikuuik

Naistest võttis võidu eile krossijooksus Eesti meistritiitli pälvinud Liis-Grete Arro. Üldarvestuses 15ndana lõpetanud Arro tulemuseks Õismäel oli 22.36.

Teise koha sai Helen Bell (23.04) ning kolmanda mitmeaastase pausi järel rahvajooksudele naasud Evelin Talts (24.47).

Esikolmikule järgnesid Kadri Veske (25.17), Maria Veskla (25.24) ja Triin Gede (26.17).

Naiste esikuuik

Samas toimunud Harku rannamiili võitsid Tristan Kangur ja Gerda Aavik.

Kokku sai kahel ajavõtuga jooksudistantsil tulemuse kirja 592 osavõtjat.

Kõiki Harku järve jooksu tulemusi vaata Marathon100 veebist siit ja Harku rannamiili tulemusi siit.

Võistluse ajavõtuteenus Championchip Eesti.

Kui sa olid ka ise rajal, anna ka omapoolne hinnang võistluse korralduse kohta. Saad seda teha kuni reede, 10. maini.

Maru järvejooksude sari jätkub 8. juunil toimuva jooksuga ümber Paunküla veehoidla.