Triatlon 22.07.2023

Alexela Eesti triatloni karikasarja Maardu etapi võitsid Kevin Vabaorg ja Helen Liis, triatlonidebüüdi tegi Roman Fosti

Üle pika aja startis triatlonis ka IRONMAN Estonia peakorraldaja Ain-Alar Juhanson

Alexela Eesti triatloni karikasarja kuues etapp oli kavas Maardus, kus võisteldi olümpiadistantsil (1,5 km ujumist, 40 km rattasõitu, 10 km jooksu). Meestest võttis üldvõidu kogu distantsi vältel võistlust juhtinud Kevin Vabaorg. Esimesena veest väljunud Vabaorg jätkas liidripositsioonil ka rattarajal lõpetades tulemusega 1.55.08.

Pea kolme minutiga jäi võitjast maha Jaak Kimmel (1.57.46), kolmanda koha pälvis vanuseklassi M40-44 kiireim Villu Vakra (1.58.58).

Kiireim naine oli Helen Liis, kes ületas lõpujoone üldarvestuses 17ndana tulemusega 2.10.43. Teise koha pälvis noor (sündinud 2003) Hanne Grete Hanvere (2.12.29) ning kolmanda Mirell Krain (2.15.20).

Üle pika aja võis triatloni stardis näha ka IRONMAN Estonia peakorraldajat Ain-Alar Juhansoni, kes väljus veest küll alles 87ndal kohal, kuid tõusis tugeva rattasõiduga (päeva viies aeg 57.34) üldarvestuses märkimisväärselt lõpetades 24ndana.

Triatlonidebüüdi tegi ka Eesti üks edukamaid maratoonareid Roman Fosti. 1,5 kilomeetri pikkusel ujumisdistantsil jäi Fosti liidritest maha kuue minutiga (päeva 38s ujumisaeg). Rattasõit pole Romanile meele järele, 40 kilomeetriga andis ta parimatele enam kui 15 minutit ära, kuid osa sellest võttis ta loomulikult jooksuga hiljem tagasi. See, et Romanile läks kirja päeva parim jooksuaeg 32.52 polnud ilmselgelt üllatus, koondprotokollis leiame mehe 41ndal real.

Juuniorid, A- ja B-vanuseklass võtsid üksteisest mõõtu supersprindis (375 m ujumist, 10 km ratast, 2,5 km jooksu). Sel võistlusmaal oli kiireim A-vanuseklassis konkureerinud Laur Välja (30.55). Üheksa sekundiga kaotas talle Holger Välja. Parim juunior oli kolmandana lõpetanud Kaspar Haav (31.07), kiireim B-vanuseklassi noormees aga neljandana finišeerinud Artur Abras (31.22).

Naisjuunioridest oli kiireim Grete Maria Savitsch (34.30), kes edestas neidudest teisena lõpetanud Alexandra Schipali vaid 13 sekundiga. Neidude A-vanuseklassis oli võidukas Meri-Lill Plagnaud (36.23) ning B-vanuseklassis Karola Viinapuu (34.53).

Tiimidest oli kiireim Team Food Studio (mehed), segatiimide parimana lõpetas Impulse Team ning naistiimidest 21 CC.