Jooksmine 27.10.2019

Cris Pollilt 24 tunni jooksu MM-võistlustelt Eesti kõigi aegade teine tulemus

Prantsusmaal Albis toimusid nädalavahetusel 24 tunni jooksu MM-võistlused, millest võttis osa ka Eesti koondis.  Tegemist oli väga kõrgetasemelise võistlusega, kus püstitati nii uus maailmarekord kui Eesti kõigi aegade teine tulemus.

Eesti meesjooksjatest tegi suurepärase võistluse Cris Poll, kes lõpetas 41. kohaga.  Cris läbis 24 tunni jooksul 229,331 km, tegemist on Eesti kõigi aegade teise tulemusega ning ka Crisi uue isikliku rekordiga.  Polli senine isiklik rekord oli 228,28 km, ainukese eestlasena on ööpäevas enam kui 230 km läbinud Silver Eensaar (232,43 km).

Cris Polli jaoks olid MM-võistlused juba viiendaks korraks, mil ta läbis 24 tunniga enam kui 200 km.

Väga hea võistluse tegi ka oma isiklikku rekordit enam kui 25 km võrra parandanud Andrus Rüütelmaa. Andrus sai meestest tulemusega 191,193 km 113. koha.

Rain Seepõld sai tulemusega 156,754 153. koha.  Peeter Vennikas läbis 124,281 km (177. koht) ning Ragnar Virma 105,964 km (190. koht).

Eesti naisjooksjatest tegi kõige parema tulemuse Raili Rüütel. Raili läbis 24 tunniga 174,788 km (82. koht). Sellest tulemusest on ta ööpäeva jooksul rohkem suutnud joosta vaid 2018.a. tollast Eesti rekordit (180,73 km) püstitades.   Raili tulemus on Eesti kõigi aegade paremuselt kuues resultaat.

Liina Kesamaa sai 164,211 km-ga 98. koha. Pille Vennikas läbis 73,634 km (141. koht) ning Anu Marie Saar 64,313 km (144. koht).

Naistest maailmameistri tiitli pälvinud Camille Herron (fotol) püstitas ka uue 24 tunni jooksu maailmarekordi.  Herronist sai esimene naine, kes on ööpäeva jooksul 270 km läbinud, tema tulemuseks oli esialgsetel andmetel 270.116 km.  Senise maailmarekordi, mis kuulus samuti Herronile, ületas ta koguni 8 kilomeetriga.  Eelmine rekord pärines 2018.a. detsembrist ja oli 262,193 km.

Hõbemedali pälvis ligi 16 km nõrgema tulemusega 6 tunni jooksu maailmarekordiomanik Nele Alder-Baerens (Saksamaa, 254,288 km) ning pronksi 24 tunni jooksu eksmaailmarekordiomanik Patrycja Bereznowska (Poola, 247,724 km).

Meestest tuli maailmameistriks Leedu jooksja Aleksandr Sorokin kõigi aegade neljanda tulemusega 278,973 km.  Hõbemedali võitis Tamas Bodis (Ungari, 276,222 km) ning pronksi Olivier Leblond (USA, 275,485 km).

MM-võistlustel sai kokku tulemuse kirja 352 jooksjat.

Eesti kõigi aegade 24 tunni jooksu edetabelit näed Marathon100 andmebaasist siit ning 24 tunni jooksu MM-võistlustel osalenud Eesti jooksjate tulemusi siit.