Eesmärgiks Tallinna maraton 2020, Jooksupartneri tiim
Eesmärgiks Tallinna maraton 2020 tiimi valitakse kuus jooksjat - kaht jooksjat hakkab juhendama FB Jooksmine, kaht Jooksupartner ja kaht Sparta. Eesmärgiks Tallinna maraton Jooksupartneri tiimis kandideerivad järgmised jooksjad. Loe läbi, kellega tegemist ning anna oma hääl oma lemmikutele hiljemalt pühapäeva õhtuks.
Naismaratoonarid
Alina Reinmäe, 31
Senised rekordid: 10 km- 47:48 (august 2019); 21,1 km- 1:43:57 (september 2019); 42,2 km- 5:30:00 (oktoober 2019 Maastikumaraton kõnd-jooks)
Põhjuseid, miks ma soovin projektis osaleda, on mitmeid. Esiteks ma armastan jooksmist. Jooksmine annab mulle vabaduse, annab võimaluse mõelda oma mõtteid. Jooksmine täidab mu tassi. Teiseks ma olen sihikindel ja valmis endast 100% andma, kui mingi eesmärgi endale võtan. Mulle meeldib end proovile panna ja alati pingutada natuke rohkem kui plaaninud olen. Moto on endast parim anda ja samas ka tegemistest rõõmu tunda. Kolmandaks minu jaoks pole jooksmise ega üldse trenni jaoks kunagi halba ilma ja vabandust “et aega pole”. Selle kasvõi tunnikese näpistab alati kusagilt. Neljandaks ma tunnen, et mul puuduvad teadmised ja oskused õiges “vahekorras” treenida. Soov on saada natuke kiiremaks/tugevamaks/vastupidavamaks, aga ma päriselt ei oska seda. Kipun tegema kõike liiga palju või siis vajalikke asju liiga vähe, et soovitud tulemused tuleksid. Ja nii teen endale pigem kahju kui kasu. Seega oleksin väga tänulik võimaluse eest treenida professionaalsete treenerite juhendamisel.
Päris eesmärki ei oskagi nii kohe öelda/mõelda. Joosta maratoni 3,5 tunniga. Aga ma päriselt ei teagi, millised mu võimed oleks, sest ma pole päriselt kogu maratoni jooksnud, sel sügisel sai osaletud Maastikumaratonil, aga seal tegime sõbrannaga jooks-kõndi. Seega tegelikult, kui ma peaks saama projekti, siis sooviks koos treeneritega reaalse eesmärgi panna.
Eriline spordialane taust puudub, kunagi kooliajal sai natuke ühte ja teist tehtud, aga midagi püsivat sellest välja ei kasvanud. Aga umbes paar aastat tagasi hakkasin aktiivsemalt ja järjepidevamalt jooksmas käima ja osalema ka erinevatel treeningutel. Ja selline “spordilembus” on püsinud nüüd siiani ja tundub, et aina suureneb. Hetkel on trennina lisandunud jõusaalis käimine ja kevadel-suvel jalgrattaga sõitmine. Suuremaid vigastusi pole olnud, kui mõned väiksemad murekohad, mis on tekkinud arvatavasti valesti jaotatud treeningkoormusest.
Karin Kamdron, 38
Olen jooksnud kõik oma rekordid aastal 2018.
10 km rekord on mul pärit Peetri jooksult 2018, aeg 00:43:59
21 km rekord Narva energiajooksult 2018, aeg 01:35:20
42,2 rekord Tallinna maraton 2018, aeg 03:16:22.
Aasta 2019 aasta maratoni aeg oli 03:25:05.
Programmis ”Eesmärgiks Tallinna Maraton” soovin osaleda, et saada juhiseid, teadmisi, kogemusi ja nõuandeid oma ala parimatelt. Praeguseks hetkeks olen aru saanud, et üksinda, iseenda tarkuse järgi treenides ei ole enam arengut, kuid minu suurim soov oleks veel areneda ja tunda uhkust iseenda ja tehtud töö üle. Minu eesmärk oleks joosta maraton alla kolme tunni, enne kui saan 40. Saavutada midagi sellist, mis hetkel tundub ulme ja võimatu. Ma usun, et eesmärk on midagi sellist, mille nimel sa pingutad ning teisalt ka saavutatav.
“Eesmärgistamine on esimene samm unistuste vormimisel tegelikkuseks.“
― Anthony Robbins
Spordiga olen ma tegelenud juba varasest lapsepõlvest saadik. Lapsena sai katsetatud erinevaid spordialasid, kuid jooksmine oli ja on siiani mulle südamelähedane. Jooksuvõistlustele sai isegi salaja ilma vanemate teadmata hiilitud. Tagasi lapsepõlvele mõeldest tegin ma kõike, olin üks suur energiapomm, kes pudeliski paigal ei püsinud. Kooli ajal olid minu lemmikud 800 ja 1500 m jooksud. Kui päris lõpuni aus olla, siis oli see nii, et 800 meetrit oli minu treeneri lemmik ja 1500 minu oma.
Minu kahe lapseootuse ajal oli mul jooksmises pikem paus. Peale noorema lapse sündi, umbes kümme aastat tagasi, leidsin ennast taas jälle jooksurajal. Mäletan, kuidas esimesed kilomeetrid olid väga rasked ja üle 3-4 km ei jaksanudki. Kuid tasa ja targu läksid vahemaad suuremaks ning saabus aeg, kui kümme kilomeetrit sai joostud mängleva kergusega. Esimesed kümme km SEB Tallinna maratonil sai joostud ajaga üks tund ja kuus minutit. Mõned aastad keskendusin sellele distantsile, kuid saabus hetk, kui tundsin, et kümme kilomeetrit hakkab pisut lühikeseks jääma ja miks mitte joosta poolmaratoni. See tundus nii ulme, et inimesed üldse nii pikka maad joostes läbivad. Mõeldud, eesmärgistatud, tehtud. Täispika maratoni lõpetajaid olin juba aastaid huviga jälginud, et mis imeloomad need on? Läksid mööda mõned aastad ja olin isegi üks nendest imeloomadest. 2016 aastal, oma esimese maratoni viimasel kilomeetril, tuli ikka pisar silmanurka. Olin tehtud töö ja iseenda üle tohutult uhke. Sooviksin väga tunda taas sellist emotsiooni. Usun, et see on täiesti võimalik, kui suudaksin joosta aja alla 3 tunni.
Loodan, et andsin endast piisava ülevaate ning Teie abiga saavutaksin enda jaoks midagi ulmelist, maraton alla 3 tunni
Margot Roodi, 33
See on minu unistus! Joosta, läbida maratone ja olla juhendatud parimate poolt!
See unistus on midagi, mis mind õhtul hilja ja vara hommikul ärevana hoiab. Lootus areneda. See on see, miks ma 05:50 hommikul tõmban jalga tossud ja astun õue.
Jooksmine annab mulle energiat, et olla seiklushimuline ja rõõmus ema; annab aega ja vabadust laadida maha emotsioone ning mõelda, et olla produktiivne kolleeg. Jooksmine – see on see, mida ma pean tegema!
Olen kahe väikese poisi ema, tavaline töötav naine ning maratoonar. Ma olen seni oma eesmärke ise seadnud ja püüdnud. Nüüd palun abi, et edasi liikuda targemalt, professionaalide juhendamisel… Et teada saada, paljuks ma võimeline olen.
Et jooksmine on minu ala, avastasin juhuslikult. Enne, kui arugi sain, läbisin poolmaratoni ajaga 1:51h – 2011 a sügisjooksul. Minuni jõudis teadmine, et soovin joosta maratone. Enne täispika maratoni läbimist tulid kingitusena mu ellu kaks väikest poissi … Praeguseks on pojakesed iseseisvamad ja mina paar aastat jälle regulaarselt jooksmas käinud.
Sel sügisel läbisin oma esimese maratoni ajaga 4:08h. 8 minutit aeglasemalt, kui olin lootnud. Küll aga tunnen ja tean nüüd, et olen võimeline veel palju rohkemaks. Samas mõistan, et see on suur töö ning vajan oma unistuse täitmiseks tuge ja juhendamist!
Programmis "Eesmärgiks Tallinna Maraton" osalemise juures paelub mind professionaalne tugi. Loomulikult võtab mul pisara silma õhkõrn lootus, et tavalise töötava emmena võiksin joosta maratoni 3:30h (või kiireminigi?)... Sealjuures usun, et tänutäheks, suudan anda vastu vähemalt sama palju inspiratsiooni oma treeningkaaslastele, lähedastele ja innustada oma lapsi liikuma.
Palun aidake mul valituks saada! Palun aidake minul seda sädet endas hoida. Vastutasuks luban kasvatada sellest leegi, mis annab julgust ja valgust kõigile, kes seda samuti vajavad.
Meesmaratoonarid
Harold Vilson, 24
Isiklikud rekordid - 10km - 38:54 (Saaremaa Kolmepäeva jooks 2016), 21,1km - 1:28:07 (Haapsalu maraton 2017), 42,2km - ei ole veel läbinud, aga on järgmine suur eesmärk.
Kuna olen siiamaani alati iseseisvalt trenni teinud, siis oleks huvitav ükskord ka asja natuke tõsisemalt ja treenerite nõul teha, et saada teada milleks olen suuteline. Eesmärk oleks Tallinna Maratonil läbida maraton alla 3h25min.
Vigastusi pole esinenud. Spordiga olen tegelenud terve elu, aga pigem hobikorras ja hea enestunde saavutamiseks. Tõsisemalt tegin trenni iseseisvalt 2016/2017 hooaeg, kus tegin isklikud rekordid jooksudistantsidel ja samas läbisin ka esimest korda poolpika triatloni distantsi, mis oli aastal 2017 peaeesmärk.Olen tegelenud väga paljude spordialadega, alustades võrkpallist ja lõpetades suusatamisega, aga jooksmine on olnud alati lemmik ja tugevaim ala. Viimased aastad olen läbinud lihtsalt hea enesetunde saamiseks mõned jooksuüritused. Kuna 2017 sai täidetud jälle üks eesmärk, siis peale seda võtsin aja maha ja nii palju sporti ei teinud. Nüüd tunnen, et oleks aeg seada uued eesmärgid ja asuda neid täitma sh oleks väga huvitav seda teha spetsialistide käe all ja saada palju uut informatsiooni jooksust üleüldiselt sh jooksutehnika, trennikavad jne. Oleksin väga motiveeritud ja valmis endast kõik välja pigistama kui kvalifikatseerun Teie projektis.
Karel Torm, 42
21KM - 1:42.36 Rakvere ööjooks (2019)
42KM - 3:42:27 Tallinna maraton (2019)
Soovin osaleda projektis, kuna olen sinna kandideerinud mitu korda ja proovin jälle.
Minu eesmärgiks oli joosta sellel aastal (2019) maraton 3:45 ja poolmaraton 1:45 (selleks läks aega 4 aastat). Esimesele maratonile läksin 2016.aastal seal sain ajaks 3:56:33.
Püüdlen ikka paremuse poole. 2020 aasta maratonil olen seadnud eesmärgiks saada aeg 3:30, selleks soovin liituda projektiga.
Soovin saada uute aegade (poolmaratoni ja maratoni) läbimiseks abi kogenud treeneritelt. Nemad aitaksid mind viia tippvormi.
Vaadates eelnevaid projektis osalenute häid saavutusi ja positiivsust, siis usun, et projektist saan paremaid võtteid ja nippe, kuidas endale seatud eesmärgini jõuda..
Teistega koos oleks hea treenida ja endale seatud eemärgini jõuda.
Jooksmisega olen tegelenud alates 2015. aastast.
Olen sportlik ja aktiivne inimene ning mille olen eesmärgiks seadnud, siis seda püüdnud ka visalt saavutada.
Mait Kiigemägi, 31
Isiklikud rekordid
10KM - aeg 39.24, Ööjooks ja 2015a.
21KM - aeg 1:41.50, SEB Tallinna Maraton ja 2013a.
42KM - aeg 3:53:04, SEB Tallinna Maraton ja 2015a.
Kolmas kord kandideerin. Eelmine aasta pääsesin laagrist edasi veebihääletusvooru. Viimane samm jäi puudu, seega olen uuesti siin ja jonni ei jäta. Seekord saan valituks!
Seekord eesmärk maraton (42km) ja aeg võiks olla 3.00-3.30 sisse. Senine maratoni aeg on 3.53.
Mitmeid hooaegu olen iseseisvalt treeninud ja valmistunud jooksudeks. Ka lõppenud hooajal valmistusin terve hooaja vältel poolmaratoniks, paraku väikse vigastuse tõttu jäi jooksmata. Tunnen, et üksi treenimisel ja arengul tuleb vahepeal piir ette, kus tulemused ei parane ja motivatsioon langeb. Seega saada tiimi annaks mulle kindlasti uue hingamise ja energia vallutada mägesid ja joosta kiireid aegu.
Sporditaust on koolipingist alates. Tegelen jalgpalliga hobitasandil. Rahvaliiga ja madalamad liigad. Kuna suusatamine pole minu ala, siis juba põhikoolis kui teised suusatasid talvel, mina jooksin, sealt see pisik külge ilmselt on hakanud. Olen käinud neljal Scoutsrännakul, parim aeg 3.21. Üldiselt meeldib tegeleda erinevate spordialadega ja olla aktiivne
Suuremaid vigastusi pole olnud, jalgpalliga seoses tavalisemad hüppeliigese vigastused.