Eesmärgiks Tallinna maraton 2021, FB Jooksmine tiim
HÄÄLETAMINE ON LÕPPENUD
Eesmärgiks Tallinna maraton 2021 tiimi valitakse kuus jooksjat - kaht jooksjat hakkab juhendama FB Jooksmine, kaht Jooksupartner ja kaht Sparta. Eesmärgiks Tallinna maraton FB Jooksmine tiimis kandideerivad järgmised jooksjad. Loe läbi, kellega tegemist ning anna oma hääl oma lemmikutele hiljemalt pühapäeva õhtuks.
NB! Iga jooksja eest saad hääletada vaid 1 kord! Kui hääletad korduvalt sama jooksja eest, läheb arvesse ikkagi vaid 1 hääl.
Kertu Leppik, 40
Rekordid (distants/aeg/kuupäev):
10 km / 50:00 / 07.09.2019
21,1 km / 1:55,38 / 13.08.2016
42,2 km / ??? / Tallinna Maraton 2021
Soovisin juba 2020. aastal joosta oma esimese maratoni, aga mitmete maratonide ära jäämise tõttu see ei õnnestunud. Osalesin 2020. aasta kevadel virtuaalsel Heavy Metal Ultra jooksul, läbisin 40 km ja see andis indu, et olen ka maratoni jooksuks võimeline. Mis enesetundega seda teen, sõltub paljuski ettevalmistusest. Üksi iseenda motiveerimine tundub väga raske, mistõttu otsin lõbusaid kompanjone ja professionaalset abi. Eesmärk on saada treenerite abil jooksutehnika paremaks. Ajalist eesmärki ei julge hetkel endale seada. Seni olen treeninud ebaregulaarselt ja oma oskuste piires. Vaatamata sellele tegin 2020. aastal isikliku rekordi - läbisin üle 1000 jooksukilomeetri.
Mida olen seni enda motiveerimiseks teinud?
Jooksu teemaline Insta lehekülg (runningwithtrudy)
Tegin lehe peamiselt enda motiveerimiseks. Selleks, et sportlikku sisu luua, pean end mingilgi viisil liigutama - eeldatavasti jooksma. Jälgijaid ja laikijaid on isegi piiri tagant, aga see ei ole mu eesmärk - lihtsalt tore, kui ka teised minu postitustest motivatsiooni ja inspiratsiooni leiavad.
Erinevad spordiäpid
Endomondo fännina olen demotiveeritud selle äpi kadumisest - seal oli nii palju sõpru ja mittesõpru, kellega mõõtu võtta (nt eelmisel aastal oli eesmärk olla „Eesti jookseb“ väljakutses Top100-s, kuni mai keskpaigani see ka õnnestus). Nüüd üritavad seda äppi asendada MapMyRun, Strava, Garmin.
Uued jooksusõbrad
Läksin 2020. aasta suvel elu esimesse jooksulaagrisse, täiesti võõrasse seltskonda, st ka enda mugavustsoonist välja. Teised klubilised on minust palju kõvemad jooksjad, mistõttu ühistrennides ma ikka ”suren” :) Aga samas leidsin sealt väga toredaid mõttekaaslasi ja treenin nendega koos nüüd ka oma ajaliste võimaluste piires.
Miks mina sellesse projekti võiks sobida?
Sest ma olen täiesti tavaline vähese sportliku ettevalmistusega jooksuhuviline, kes pole lapsena sporti teinud (puu otsa ronimine pole eriline sport vist!?) ja jooksmine ei tule mulle lihtsalt ega loomupäraselt. Samas olen mitmekülgsete hobide ja kiire elutempoga energiline naine, kes peab maratoni läbimiseks end päris palju kokku võtma - leidma aega teiste tegevuste kõrvalt, mistõttu inspireeriks ma omasuguseid ja kui nii võib öelda, andetuid ja tihtipeale demotiveeritud jooksuhuvilisi. Tahan endale ja teistele tõestada, et ka minusugusest võib saada maratonijooksja :)
Ja mulle meeldib oma emotsioone ja kogemusi pidevalt teistega jagada - ehk et kui selles projektis osaleksin, siis pasundaksin seda kõikidele sõpradele, rohkem ja vähem tuttavatele - võibolla läbi selle tekib kellelgi veel eneseusk ja soov Tallinna Maratonist osa võtta.
Liina Kasela, 33
Minu nimi on Liina Kasela, olen 33 aastat vana kolme lapse ema. Elan Harjumaal, Harku vallas. Jooksmist ja oma teist huvi, jalgrattasõitu, alustasin 10 aastat tagasi. Kiindusin jooksmisse täielikult. Jooksin aga oma viimase poolmaratoni ja maratoni 8 aastat tagasi. Ma armastan jooksmist ja jooksust eemalolek on olnud mulle väga raske. Vahepeal sain kaks last ning tahtsin naasta jooksu juurde aga siis olid probleemid tervisega. Need olid minu jaoks väga rasked kolm aastat, oli päevi kus ei saanud kõndida päeva peale kilomeetritki. Aga ma ei andnud alla ja uskusin, et kunagi ma jooksen taas!
2020 aasta jaanuari algusest ma võtsin eesmärgiks, et hakkan uuesti vaikselt proovima. Alguses tegin jooksu ja kõndimist vaheldumisi ning aina enam hakkasin jooksma ja distantsid ka pikenesid. Kui alguse poole oli veel aeg-ajalt tagasilööke siis iga kuuga läks aina paremaks. Ma jooksin ennast terveks! Jooksin eelmisel aastal ligi 1500 km, see on suurim maht, mis ma aastas jooksnud olen. Intensiivsust ma taga ei ajanud, seda ma teen sellel aastal.
Unistus on mul joosta uuesti maratone ja jõuda kunagi ajas 3h lähedale. Olen jooksnud kolm maratoni ja alati on midagi nihu läinud. Ettevalmistus on olnud küll hea saamaks 4h sisse aga siiski pole seda juhtunud. Selleks aastaks tundub maraton liiga suur amps ja soov oleks joosta poolmaraton ajaga 1:45. Mu kiireim poolmaraton on joostud ajaga 1:41:24, sellel aastal samaväärset või kiiremat aega jahtida tundub veidi liiast.
Ma olen ääretult õnnelik, et ma olen tagasi spordi juures. Ma kaotasin küll palju aastaid terviseprobleemide tõttu aga tähtis on see, et ma olen taas teel eesmärkide suunas.
Ma väga soovin selles projektis osaleda, et saada professionaalset nõu ja usun, et ka teistel oleks mu teekonda huvitav jälgida. Spordi juurde naasmine on olnud konarlik ja elu on näidanud, et asjad ei lähe alati nii nagu planeeritud. Usun, et kui ma töötan sihikindlalt ja efektiivselt oma eesmärgi nimel siis ühel hetkel saan ma jätkata sealt, kus mul asjad 8 aastat tagasi pooleli jäid. Sihikindlus on minu poolt, efektiivsuse osas loodan abi saada projektis osalemisest.
Minu parimad tulemused on kõik 2013. aastast:
10km 0:45:55 Haapsalu maanteejooks
21,1km 1:41:24 Viking Line Eesti Ööjooks
42,2km 4:03:37 Vana-aasta jooks
Merli Kaunissaar, 30
Olen Merli Kaunissaar, 30.aastane naisterahvas, kes 29.jan 2021, kui 30 sai, lubas endale, et see aasta jooksen Tallinna Maratonil täismaratoni. Siiani on olnud suurimateks väljakutseteks poolmaratonid. Neid olen läbinud ametlikult 7 ja parim aeg oli 2017.aastal 2.02. Parim 10km aeg oli 2012.aastal samal SEB Maratonil 50 minutit ehk et tundub, et see on jooksuvõistlus, kus jooksen oma parimaid aegu. Elan Tallinnas. Vigastusi otseselt olnud ei ole, küll aga spordimassöör ütleb, et mul on jooksjapõlv ehk et aeg-ajalt käin seda tema juures "remontimas." Maratoni sooviksin läbida 4h59minutiga.
Ma oleks suurepärane osaleja selles projektis, kuna lisaks riigitööle, tegelen vabal ajal vabatahtlikult Eesti elu paremaks muutmisega ehk siis pean blogi lähisuhtevägivalla teemal, millest on välja kasvanud mul justkui enda kommuun, kus aitan endiseid ja praeguseid vägivalla ohvreid ning igal võimalusel proovin ühiskonnas antud teema osas teadlikkust tõsta (https://www.facebook.com/merlikaunissaarlifestyle).
Blogi sai alguse sellest, et julgesin oma näo ja nimega avalikult rääkida vägivaldsest suhtest, mis oli mul tegelikult kirjutatud siis, kui ma ise seal sees olin. Kui te annate mulle võimaluse osaleda selles projektis siis kajastaksin ma samuti oma teekonda blogi näol, sest ma usun, et tegelikult maratoniks valmistumine on üsna sarnane vägivaldsest suhtest väljumisega. Mõlemal juhul on vaja meeletult tahtejõudu, enesega tööd ning kuulata neid inimesi, kes on antud valdkonnas pädevad ja omada nn taustajõudu, kes sind vajadusel ergutavad. Jooksma panebki mind see, et see on parim viis emotsioonide maha laadimiseks, olgu need siis head või halvad, suurepärane enesetunne on alati garanteeritud ning selle spordialaga tegelemist ei suuda ükski koroona takistada.
Moonika Küttim, 35
parimad tulemused:10km - 59:58, aastal 2020, 21,1km - 2:26:05, aastal 2019, 42,2km - seda distantsi ei ole veel kunagi jooksnud.
Soovin läbida poolmaratoni, tulemusega vähemalt 2h 5 min või kui eriti hästi läheb siis alla 2h (kasvõi minut alla).
Alustasin treeninguid aastal 2010 ja käisin siis ainult jõusaalis, 2013-2019 sügiseni käisin peamiselt rühmatrennides (Bodypump, BodyAttack, Grit Strenght, Crosstraining), 2019 sügisest olen treeninud triatloniklubis sealsete treenerite kavade järgi ning osalenud sealsetel ühistreeningutel.
Minu teekond spordini, eriti jooksmiseni ei ole olnud lihtne, koolist kehalise kasvatuse tundidest jäi mulle väga halb maik. Mäletan seda kuidas lihtsalt öeldi, et jookse ja kui ma jooksin siis oli väga halb olla (pistmine, vere maik suus jne). Keegi kahjuks ei juhendanud, kuidas oleks hea ja mugav joosta. Julgus jooksuradadele minna ja ka võistlustel osaleda tuli mul uuesti tagasi alles 10 aastat peale keskkooli lõppu. Mul ei ole ka kunagi olnud võimalust osaleda päris jooksule orienteeritud treeningutes sh treenida eesmärgipäraselt maratoniks. Oma esimese (ja seni ka ainsa) poolmaratoni jooksin ilma spetsiaalsete treeninguteta, läksin lihtsalt proovima, kas saan hakkama. Kuid tulemus on jäänud tänaseni kripeldama ja tean et suudaksin enamat. Samas ei oska ma ennast rajal jagada, ei tea millise tempoga peaksin alustama, millal tempot lisada jne. Hoian ennast tihti tagasi, et kindlasti halb ei hakkaks ning sama kooliajal kogetud halba tunnet ei tekiks. Teadlikult treenides loodan, sellest hirmust üle saada ja veelgi rohkem jooksmist armastama hakata. Teistel oleks minu teekonda kindlasti huvitav jälgida, sest olen nii palju kuulnud sarnase saatusega inimestest, kes kooli ajal ei nautinud spordi tegemist ja eriti just jooksmist. Minu soov oleks oma teekonna kajastamisel motiveerima teisi ka jooksmisega alustama ja saama üle hirmudest, mis on tekkinud jooksmisega seoses.
Triin Liisma, 31
Mina olen Triin Liisma. Olen 31-aastane ja elan Tallinnas. Olen just see särasilmne jooksja, keda otsite! Alustasin jooksmisega 2020. aasta aprillis, kui osalesin väljakutsel joosta aprillikuus 100km. Tänaseks oleks jooksnud veidi üle 1200 km. Ma poleks ealeski uskunud seda, kui kaugele ma oma esimeste jooksusammudega jõuan ning et täna ma siiralt tahan joosta oma elu esimest poolmaratoni. Siin saategi just teie mulle toeks tulla ning aidata mul joosta see alla 2 tunni!
Kõige pikem distants, mille olen läbinud, on 14 km. Ma ise leian, et olen pigem aeglane jooksja, kes peab veel pikalt jooksma ning treenima, et oma pulss alla saada ning kiirust üles. Minu tempo rekord oli sel kuul, kui jooksin 10km tempoga 5:57 min/km. Usun, et tegelikult saaksin paremini hakkama, kui treeniksin teadlikumalt. Samas olen uhke, et aja jooksul olen suutnud hoida distsipliini ja jooksnud nii Maldiividel 30 kraadiga kui paar päeva hiljem Eestis -20 kraadiga. Hetkel jooksen olenevalt nädalast 3-5 korda ning distants varieerub 31-50km vahel.
Eelnevalt olen terve oma elu olnud pigem aktiivne ja tegelenud põhiliselt tantsimisega. Peale keskkooli lõpetamist, olen käinud rohkem rühmatrennides ja veidi ka jõusaalis.
Antud projektis osalemisega tahan näidata kõikidele Eesti inimestele, et jooksmisega alustamiseks ei pea sa olema 20-ndates (või veel noorem) ja see on täiesti okei, kui su tempo on alguses aeglane. Kui ma ise alustasin, siis hirmutas mind teatud määral see, kui teised inimesed jagasid kuvatõmmiseid enda jooksude kohta, kus tempo oli 5:00 ringis ja pulss 140 ning väidetavalt tegelevad jooksmisega nii kord kuus. Siiani tegelikult hämmastab mind see ja arvan, et on aeg rääkida lahti see, kuidas sinna üks algaja jooksja jõuab.
Viigi Kipper,33
10km - 51min 38sek 2015
21,1km -1h 56min 52sek 2018
42,2km -4h 26min 51sek 2018
Sooviks läbida maratoni ja ajaga 4h 15min
Olen jooksu teinud oma hobiks ja sellega tegelenud nüüdseks pea 10 aastat. Käin aktiivselt võistlustel. Esimeseks maratoniks võtsin treeneri ja treenisin treeneri kavaga. Vigastused puuduvad ja pole olnud.
Mind kõnetas see lõik - Kui sa oled varem projekti kandideerinud, kuid pole valituks osutunud – ära muretse, on olnud ka neid jooksjaid, kes on pääsenud tiimi alles kolmandal katsel! Võib olla on 2021 just sinu aasta!
Aastal 2017, mil otsustasin joosta oma elu esimese maratoni, proovisin sellesse projekti saada. Kahjuks edasi II vooru ei pääsenud. Ega ma nukrutsema ei jäänud ja sellele vaatamata jooksin juba sügisel jooksupeol maratoni ära imeliste emotsioonidega.
Ma väga tahan osaleda selles projektis, sest siis tuleb 0 viilimist ja 0 vabandust, et mul pole aega. Soovin näha, et mis kõik on veel võimalik ja kui kiiresti võivad need jalakesed tegelikult joosta, kui olla treenitud. Luban kajastada nii negatiivset kui ka positiivset . Ja boonusena treenida treeneri käe all