Jooksmine 11.05.2024

Eestlased võitsid Helsingis 5 km distantsi nii meeste kui naiste arvestuses! Püstitati ka uus rahvusrekord!

Eesti jooksjad pälvisid Soome suurima jooksuvõistlusel, Helsinki City Running Dayl 5 km distantsil kaks esikohta. Võit tuli nii meeste kui naiste arvestuses!

Tiidrek Nurme oli täna kiireim mees rajal ületades lõpujoone ajaga 14.46. Teise koha sai Rootsi jooksja David Nilsson (14.51) ning kolmanda Julius Mäkinen (Soome, 14.53).

Kaks minutit peale Tiidrekut ületas lõpujoone kiireim naisjooksja, Helen Bell. Naiste arvestuses tuli võit tulemusega 16.47.

Tegemist on uue Eesti rekordiga 5 km maanteejooksus. Senine tippmark, 17.09, oli samuti joostud Helen Belli poolt mullu oktoobris Riias.

5 km maanteejooksus hakkas Rahvusvaheline Kergejõustikuliit rekordeid fikseerima alates 1.1.2018.a.

Ka Helen edestas oma lähimat konkurenti viie sekundiga. Teise-kolmanda koha pälvisid soomlased Janette Vänttinen (16.52) ning Taru Palsa (16.54).

Helsinki City Running Day on Soome suurim jooksuvõistlus, millele registreeris tänavu rekordarv, enam kui 17 000 jooksjat. Üritusel on lisaks 5 km distantsile kavas ka poolmaraton ja maraton.