Triatlon 05.08.2023

Eestlastele IRONMAN Tallinnal kaksikvõit

Eesti triatleedid said laupäeval toimunud IRONMAN Tallinnal kaksikvõidu. Võistluse võitis Villu Vakra, kes väljus 3,8 kilomeetri pikkuselt ujumisdistantsilt küll kaheksandana, kuid möödus tugeva rattasõiduga seitsmest konkurendist ja võttis liidripositsiooni endale.

Vaatamata sellele, et maratonirajal andis Vakra konkurentidele mõne minuti tagasi suutis ta siiski ligi viie minutilise edumaa säilitada võites koguajaga 8.42.44 (ujumine 1.00.46, ratas 4.26.17, jooks 3.11.34).

Teise koha pälvis Jaak Kimmel, kelle tulemuseks fikseeriti 8.47.11 (56.16, 4.41.23, 3.06.14).

Eestlased olid lähedal ka kolmikvõidule, sest rattarajalt tuli kolmandana Kristo Prangel. Ent jooksuga suutis vahetult tema selja taga olnud hispaanlane German Alcala Ordonez Prangelist mööduda ja lõpetas tulemusega 8.52.15 kolmandana. Prangeli saagiks jäi sel korral neljas koht tulemusega 8.59.17.

Kiireim naine oli rootslane Lisa Hermansson, tulemuseks 9.45.33.

Zoe Smith Suurbritanniast sai teise koha (9.50.47) ning Riin Buddell parima eestlasena kolmanda (9.56.00).

Kokku läks täna hommikul kell 6.45 Harku järve kaldalt startinud võistlusel rajale enam kui pool tuhat triatleeti, sealhulgas 120 eestlast. Nõudliku triatlonidistantsi lõpetas ka 92 naist.

Pühapäeval antakse sealsamas start IRONMAN70.3 European Championchips Tallinnale, millest võtab osa ligi 1500 triatleeti.

Kõiki IRONMAN Tallinna tulemusi vaata Marathon100 veebist siit.  Vajutades tulemuse taga toodud kolmele punktile kuvatakse ka iga võistleja splitid ehk ujumise, rattasõidu, jooksu ajad.

Võistluse ajavõtuteenus: Tolknet.