Triatlon 06.08.2023

IRONMAN 70.3 Tallinnal läksid Euroopa meistritiitlid Saksamaale ja Belgiasse

IRONMAN 70.3 Tallinna raames toimunud Euroopa meistrivõistlused tõid Eestisse rohkelt tugevaid triatleete, mis tähendas ka erakordselt tugevat konkurentsi pjedestaali kõrgemate kohtade nimel. Euroopa meistri tiitlid läksid sel korral Saksamaale ja Belgiasse.

Meestest pälvis kulla Pieter Heemeryck (Belgia, fotol) tulemusega 3.36.55. 14ndana ujumise lõpetanud Heemerick sai Harku järvest välja 32 sekundit liidrist hiljem, kuid tõusis 90 kilomeetri pikkuse rattasõidu lõpuks teisele kohale kaotades võistlust juhtinud ja üldarvestuses teise koha saanud Mike Phillipsile (Uus-Meremaa) seitsme sekundiga. Järgmised võistlejad jäid selleks hetkeks juba enam kui kahe minuti kaugusele. Heemeryck tõestas, et triatlon koosneb ikka kolmest vastupidavusalast ning võitja selgub alles jooksuetapi lõpuks. Belglane suutis oma suurimat konkurenti jooksurajal kahe minutiga edestada ning võttis päeva lõpuks selge võidu. Mike Phillips sai teise koha (3.38.54) ning itaallane Alessandro Fabian kolmanda (3.39.47).

Parim eestlane oli 24ndana lõpetanud Henry Räppo (3.53.23). Kevin Vabaorg sai 25nda koha (3.57.33) ning Karl Mell 31-se (4.01.28).

Naistest tuli Euroopa meistriks Laura Philipp Saksamaalt (3.59.23, fotol), kes pani oma paremuse samuti maksma jooksurajal. Teise koha pälvis Imogen Simmonds Šveitsist (4.00.11) ning kolmanda Emma Pallant-Browne Suurbritanniast (4.02.27).

Kiireim eestlanna oli naistest 14ndana lõpetanud Kaidi Kivioja (4.16.59). Eestlannadest järgnesid talle Helen Liis (naistest 20. koht, 4.34.46), Hanne Grete Hanvere (23. 4.43.24) ning Liis-Grete Arro (27. 4.52.09).

Antud distantsi Eesti meistritiitli pälvisid Karl Mell ja Helen Liis, hõbemedali võitsid Pirmin Tamm ja Hanne-Grete Hanvere ning pronksi Pirmin Tamm ja Liis-Grete Arro.

IRONMAN 70.3 võistlusmaa koosneb 1,9 kilomeetrisest ujumisest, 90 kilomeetrisest rattasõidust ning 21,1 kilomeetrisest jooksust.

Kokku võttis tänasest võistlusest osa enam kui tuhat triatleeti, lisaks veel tiimivõistlusel startinud.

Kõiki IRONMAN 70.3 Tallinna tulemusi vaata Marathon100 veebist siit. NB! Kuna osa võistlejaid on veel rajal, siis täienevad ka tulemused päeva jooksul uute resultaatidega. Vajutades iga tulemuse lõpus toodud kolmele punktile näed konkreetse võistleja splittide aeg.