Jooksmine 20.02.2019

Jakob Ingebritsen alistas värske maailmarekordimehe ja püstitas uue juunioride MRi

18-aastane norralane Jakob Ingebritsen võitis eile Düsseldorfis IAAF World Indoor Tour-võistlusel 1500 m distantsi alistades äsja samal võistlusmaal uue maailmarekordi püstitanud Etioopia jooksja Samuel Tefera.  Ingebritseni tulemus 3.36.02 on nii uus Norra rekord kui juunioride maailmarekord.

Tefera ületas finišijoone 32 sajandiksekundit hiljem tulemusega 3.36.34.

Jakob Ingebritsen on üks hetke säravamatest Euroopa jooksutähtedest, 2018.a. Euroopa meistrivõistlustel võitis ta 17-aastaselt kulla nii 1500 m kui 5000 m distantsil.

Samuel Tefera on Jakobist vaid aasta vanem, nädalavahetusel püstitas ta 1500 m distantsil uueks maailmarekordiks 3.31.04.  Mullu tuli ta ka Birminghamis toimunud kergejõustiku sise-MMil 1500 m maailmameistriks.  Ent 2018.a. juunioride MM-võistlustel pidi Tefera samal võistlusmaal tunnistama Ingebritseni paremust.