Triatlon 12.10.2019

Jan Frodeno tuli kolmandat korda Ironmani maailmameistriks, rajarekordiga

Täispika triatloni (3,8 km ujumist, 180 km rattasõitu ja 42,2 km jooksu) MM-võistlustel Hawaii Ironmanil võitis uue rajarekordiga 38-aastane sakslane Jan Frodeno (7:51:13). Jan Frodeno teenis sellega oma kolmanda täispika triatloni maailmameistritiitli, eelmised pärinesid aastatest 2015 ja 2016.  Sakslasest sai viies sportlane, kes on tulnud kolmekordseks Ironmani maailmameistriks.

Frodenole kuulub ka täispika triatlonidistantsi (Ironman) maailma tipptulemus, 2016.a. läbis ta Saksamaal Rothis selle distantsi ajaga 7:35:39 ehk vaid veerand tundi kiiremini, kui raskel Hawai Ironmani rajal.

Frodeno läbis ujumisdistantsi tulemusega 47.31 ning võttis liidripositsiooni sisse alles rattadistantsi viimastel kilomeetritel.  180 km rattasõitu võttis sakslasel aega 4:14.03 (keskmine kiirus 42,6 km/h).  Lõplikult selgitati kohad Hawai kuumuses joostaval maratonidistantsil, mille Frodeno läbis ajaga 2:42.43.  Kui rattadistantsi järel oli tema edumaa järgmiste sportlaste ees alla minuti, siis lõpuks kasvas marginaal ligi kümnele minutile.

Teise koha sai ameeriklane Tim O'Donnell tulemusega 7:59.40 ja kolmanda koha võitja kaasmaalane Sebastian Kienle 8:02.04-ga.

Eelmine Hawai Ironmani rajarekord kuulus sakslasele Patrick Langele (7:52.39), kes tänavu rattadistantsil katkestas.

Naistest võitis sakslanna Anne Haug tulemusega 8:40.10 (54.09; 4:50.18; 2:51.07). Teise koha sai Lucy Charles-Barday Suurbritanniast 8:46.44-ga ja kolmanda koha Sarah Crowley (Austraalia) ajaga 8:48.13.

Eesti sportlastest oli rajal kiireim Pirmin Tamm, kes sai tulemusega 9:24:38 üldarvestuses 190. koha.  Südika võistluse tegi ka Liis Rametta, kes oli oma vanuseklassis kõrgel kaheksandal kohal ning naiste arvestuses mahtus esimese saja sisse.

Raivo E. Tamm Hawai Ironmani finishis, foto: Facebook

Eestlaste tulemused:

Pirmin Tamm 9:24.38 (üldkoht 190., oma vanuseklassis 40. koht).

Rauno Pikkor 9:48.17 (üldkoht 398., oma vanuseklassis 51. koht)

Liis Rametta 10:13.45 (üldkoht 696., naistest 59. koht, oma vanuseklassis 8. koht).

Marek Antoniak 10:12.11 (üldkoht 677., oma vanuseklassis 32. koht)

Artur Praun 10:52.36 (üldkoht 1092, oma vanuseklassis 180, koht)

Erko Selde 10:55.39 (üldkoht 1119., oma vanuseklassis 86. koht)

Raivo E. Tamm 15:27:34 (üldkoht 2147., oma vanuseklassis 230. koht)