Triatlon 05.09.2020

Kaidi Kivioja Ironman 70,3 debüüdil poodiumil!

Kaidi Kivioja (avafotol) tegi Ironman Tallinn 70,3 võistlusel sellel distantsil eduka debüüdi. Tokyo olümpiale pürgiv triatleet sai naiste arvestuses kõrge kolmanda koha.

Laupäeva varahommikul kell 6.26 anti Harku järve kaldal koos päikesetõusuga start Ironman Talllinn ja Ironman Tallinn 70,3 distantsidele. Poolpikas triatlonis tegid oma debüüdi lisaks Kaidi Kiviojale ka Johannes Sikk ja Kevin Vabaorg.

Ironman Tallinn 70,3 võistlust ei võitnud üllatuslikult kõige tituleeritum triatleet, kolmekordne maailmameister Sebastian Kienle (Saksamaa), vaid taanlane Daniel Baekkegard. Hea ujujana tuntud Baekkegard saavutas teiste võistlejate ees enam kui pooleteist minutilise edumaa juba 1,9 km ujumisdistantsi järel. Sebastien Kienle, kelle tugevuseks on rattasõit, tõusis 90 km pikkuse rattaetapi järel juba kolmandale kohale, kuid Baekkegaard suutis teise vahetusalasse jõuda ligi minutilise edumaaga. Kienle möödus jooksuetapil küll teist kohta hoidnud Andreas Dreitzist, kuid esikohast jäi teda siiski lahutama ligi kaks minutit.

Baekkegaardi (ülal fotol) võiduaeg 3.40.07 näitab, et Ironman Tallinn 70,3 võistlusrada on väga kiire, triatloni viimaseks etapiks olnud poolmaratoni distantsi läbis taanlane näiteks ajaga 1.13.56.

Sebastian Kienle tulemuseks täna 3.41.53 ning Dreitzi kolmanda koha tulemuseks 3.43.51.

Naistest võttis selge võidu Katrina Matthews (Suurbritannia, 4.08.14, ülal fotol), teise koha sai taanlanna Maja Stage-Nielsen (4.13.15) ning kolmanda oma selle distantsi debüüdi teinud Kaidi Kivioja (4.16.49).

Kella seisma löömine pole võõras liigutus ka tipprtiatleetidele, Kaidi Kivioka finish.

Eesti meestest sai Kevin Vabaorg 10. koha ja Johannes Sikk (all fotol) kahekümnenda.

Tiimidest pälvis võidu Tripassion koosseisus Martin Liivamägi, Vidrik Vaiksaar, Karel Hussar, neile järgnesid Wisercat (Konstantin Shaparov, Sergei Kulikov, Ilja Nikolajev) ning parim segatiim Foodstudio (Anette Hallik, Helgor Markov, Armin Angerjärv). Parim naistiim oli Foosh Eesti (Kätlin Sepp, Kelly Kalm, Liis-Grete Arro).

Ironman Tallinn 70,3 võistlusel startis ka Leila Luik, kes sai oma debüüdil naiste arvestuses väga hea 18 koha (5:01:43).

Kõiki Ironman Tallinn 70,3 individuaaldistantsi koondtulemusi näed Marathon100 andmebaasist SIIT

Võistluse ajavõtuteenus: Tolknet.