Kevadel ootavad jooksusõpra nii Kopenhaagen, Stockholm kui Toskaana.
3. aprillil toimus Euroopa üks suurimaid jooksumaratone, enam kui 35 000 osavõtjaga Pariisi maraton. Pea samapalju oli laupäeval jooksjaid rajal ka Berliini poolmaratonil. Nädal varem joosti Rooma tänavatel, nädala pärast on tulekul maratonid Rotterdamis, Zürichis, Brightonis ja mujalgi – tänavune maratonide kevadhooaeg on käivitunud nii nagu see oli tavaks kaks aastat tagasi. Osavõtunumbrid on suured ning inimesed nii rajal kui raja ääres rõõmsad. Suured jooksuvõistlused toimuvad plaanipäraselt ning kuna kadunud on ka Euroopa sisesed reisipiirangud julgeb järjest rohkem eestlasigi reisi mõnele välismaratonile ette võtta.
Välismaistele jooksuvõistlustele võib minna nii omal käel, kui sõprade ja seltskonnaga, viimane on kahtlemata lõbusam ettevõtmine: on kellega võistluse järel muljetada. Eestis on kaks firmat, SportTravel ja Jooksupartner, kes rahvasportlasi välismaistele maratonidele sõidutavad ehk sporditurismiga tegelevad. Kuna kevadised võistlused on juba ukse ees, vaatame kuhu koos mõnusa pundiga võimalik jooksma minna on.
Esimese kevadise jooksumaratoni, kuhu korraldavad reise nii SportTravel, kui Jooksupartner, leiab kalendrist juba 15. mail, mil toimub Kopenhaageni maraton. 43. korda toimuv jooksuvõistlus meelitab kiire ja lauge rajaga, rohkearvulise publikuga ning kesklinna peamistest vaatamisväärsustest mööduva rajaga. Linna sümbol merineitsi, kuningalossid, moodne jõeäärne Taani arhitektuur – vaatamist jagub maratoni igale kilomeetrile, rajale jagub ka rohkelt bände ja meeleolupunkte. Kopenhaageni parimaks osaks on muidugi sealsed kohvikud ja söögikohad (15 Michelini tärniga restorani!) ehk võistlusjärgset nälga saad rahuldada nii kuuekäigulises restoranis kui mõnusas kohvikus maitsvat kooki süües.
Maratoni raja ääres vaatav publik annab jooksjatele alati palju energiat juurde, Kopenhaageni maraton.
Teine kevadine jooksureis viib soovijad Stockholmi, kus toimub maraton 4. juunil. Kui valida välja üks piiritagune võistlus, mis on ühekorraga nii suursugune, kui lähedal ja taskukohane, siis on seda just nimelt Stockholmi maraton. Laevaga supsti starti, teed oma jooksu ära ning õhtul sellesama laevaga mugavalt tagasi Tallinna. Stockholmi maraton on üks Euroopa suurimaid ning rada kulgeb nii südalinnas, kui vähegi võimalik. Publikut on Rootsis alati rohkelt ning sealsed pealtvaatajad kõvahäälsed ja rõõmsad. Finišisirge viib sind Stockholmi olümpiastaadionile, tõelisse spordipühamusse. Maratonist rääkides ei saa üle ega ümber ka söömisest, laevaga koju sõites pakutakse sulle võimalust süüa nii palju kui jaksad – Rootsi laud on maratoni järel tõeline kingitus.
Viimased meetrid Stockholmi olümpiastaadionil on meenutamist väärt!
Stockholmi maratoniga samal ajal korraldab SportTravel reisi ka Toskaanasse, kus 5. juunil toimub Chianti Classico nimeline jooksuüritus. See Itaalia piirkond ahvatleb oma viinamarjaistanduste ja oliivisalude, moonipõldude ja veinimõisatega ning just seda koged ka sel jooksureisil. Saad end proovile panna erinevatel distantsidel (11 km, 21 km ja 45,6 km), väljakutseid pakub ka sealne vaheldusrikas maastik, mistõttu pikemal jooksumaal koguneb ka tõusumeetreid päris palju. Ent lühemaid distantse võib vabalt läbida ka kõndides. Majutus sel reisil on omaette elamus – basseini ja Toskaana vaatega endine mõisakompleks.
Toskaana jooksureis viib linnakärast eemale, oliivipuude ja looduse keskele.
SportTraveli maratonreiside eestvedaja Jüri Marcinkeviczi sõnul on pundiga reisimisel äge just see, et alati tekib tugev tiimitunne, kus igal liikmel on oma lugu. „Mõni inimene on oma esimesel maratonil, mõni sai maratoni sünnipäeva- või pulmakingiks, keegi kolmas jookseb juba 20ndat maratoni oma elus. Iga lugu on inspireeriv ja kõik need kogemused kokku annavad kõigile hoogu juurde!“
Võistlusjärgne koosolemine ja ühiselt laua taga toimuv suhtlemine annab maratonireisile lihtsalt nii palju juurde. Vähe oluline pole ka teadmine, et sinu maratonireisi korraldajad on samuti jooksjad.
Jooksu järel ühiselt veedetud hetked muudavad maratonireisi alati eriliseks, Jooksupartneri seltskond Londoni maratoni järel kohalikus pubis.
„Tavaliselt me ei vaata ka niisama pealt, oleme võimalusel ka ise rajal või kohe kindlasti kirglikult raja ääres kaasa elamas,“ lisab Jüri Marcinkevicz. Jooksupartneri maratonireise korraldab aga endine tippjooksja Margus Pirksaar, kes teab peensusteni, mida jooksja piiritaguselt võistlusreisilt ootab.
Sõitu plaanides vaata ka SportTraveli ja Jooksupartneri veebilehele, kust leiad täpse reisiplaani.