Triatlon 30.09.2018

Kirill Kotšegarov Chattanooga Ironmanil kolmas!

Kirill Kotšegarov tuli Chattanooga Ironmanil (USA) kolmandale kohale tulemusega 7:23:05.  Teine koht jäi napi minuti kaugusele.  Võistluse võitis Kanada triatleet Cody Beals tulemusega 7:10:21. Teiseks tuli Matt Russell (USA) ajaga 7:21:54.

Kui tavaliselt on Ironmani esimeseks osaks 3,8km ujumisetapp, siis Chattanoogas jäeti ujumine turvalisuskaalutlustel ära.  Suured vihmasajud ja üleujutused muutsid ujumise läbiviimise võistlejate jaoks ohtlikuks, mistõttu võïstlust alustati 180km rattasõiduga.  Chattanoogas oli veetase meetri jagu normist kõrgem, vees oli kõiksugu prügi ja prahti, ka coli-bakterite sisaldus oli lubatust enam kui 20 korda kõrgem.  Üleujutuste tõttu oli ka vee vool lubatust kiirem, mistõttu otsustatigi ujumine sel korral ära jätta.

Kotšegarovil kulus rattaetapile 4:22:47 ning ta oli esimeses vahetusalas teisel kohal.  Maraton, mis tavaliselt on Kotšegarovi tugevuseks, osutus pika vigastuspausi tõttu elu raskeimaks ning Eesti triatleet pidi loovutama ühe koha.

Kuna ujumisetapp jäeti ära ja rattadistantsile starditi minutiliste vahedega, lõpetasid Kirill Kotšegarov ja teise koha saanud Matt Russell sisuliselt üheaegselt.  Nende finišit näed alltoodud videos.

"Ma olen superõnnelik," kommenteeris Kirill Kotšegarov võistluse järel korraldajatega tehtud intervjuus. "Tegemist oli minu raskeima võistlusega. Tavaliselt on maratoni teine pool minu tugevuseks, kuid mitte täna. Vigastuse ja operatsiooni tõttu pidin vahele jätma kuus kuud jooksutreeninguid, oktoobrist aprillikuuni."

"Maratoni teises pooles olid mul pidevalt tugevad krambid, mis oli minu jaoks midagi uut. Minu jaoks oli seetõttu peamine eesmärk jõuda finišisse, mind ei huvitanud mitmenda koha ma saan. Ma olen superõnnelik, et ma sain kolmanda koha!"

"Ma ei tundnud võistluse ajal valu, nii et nüüd on eesmärgiks saada rohkem jooksumahtu, saada oma tugevad maratonijalad tagasi ja siis teha järgmine korralik võistlus."