Jooksmine 26.05.2024

Lääne-Virumaa jooksusari jätkus 33nda Kunda linna jooksuga

Kundas, mis teadupärast on nime saanud perekond Cundiste järgi, jätkus pühapäeval Lääne-Virumaa jooksusari. Tegemist oli nimelt 33nda Kunda linna jooksuga. Kohale oli tuldud nii siit kui sealt, rohkem küll sealt, kuid kõigele vaatamata selgitati välja ka võitjad.

Täpselt 8,8 kilomeetri pikkuse võistlusmaa kiireim oli pühapäeval, 26. mail, Jaanus Kallaste. Tema ületas lõpujoone, kuid stardist oli kulunud nii umbes pool tundi, täpsemini küll 28 minutit ja 28 sekundit.

Teise koha sai Allan Männi, kes ületas lõpujoone samuti teisena, tema tulemuseks 29.42. Kolmas koht läks samuti protokolli kirja, selle teenis Aleksei Markov tulemusega 30.33.

Naised jooksid samuti Kundas teineteisega võidu, kõige kiiremini jooksis sel korral Pille Hinn, kes ületas lõpujoone ajaga 32.49.

Teise koha saanud naist pidid kohtunikud mõne minuti jagu kauem ootama, Hanka Mühlberg oli teine tulemusega 36.13. Kolmanda, just nimelt kolmanda koha sai Kelli Floren (37.26).

Kokku sai Kundas tulemuse kirja enam kui 200 osavõtjat, mis 3000 elanikuga linna kohta ju igati hea number.