Lähte Vägilase jooksul uued takistused
2. Augustil toimuv Lähte Vägilase jooks on kujunenud sarja populaarseimaks etapiks põhjusega - asukoha maastik on mänguline ning pakub juba ainuüksi looduse poolest mõnusat väljakutset nii osalejatele kui ka rajameistritele. Sel aastal on põhjust osaleda seda enam, et ootamas on uuendused, mis on värskendavaks Vägilase jooksu vanadele kaladele ning pakuvad eneseületusest tulevat mõnukõdi esmakordsetele osalejatele.
Raja trajektoor
Raja ülesehituses on jälgitud, et erinevalt varasemast oleks pearajal kõrvalradadega vähem ristumisi ning kokkupuuteid. Seda selleks, et vältida segaduse tekkimist, millist lindikoridori mööda liikuda ja millist suunaviita jälgida. Selle-aastaste rajamuudatustega oli lisaks ka soov jagada muda ja veetakistusi ühtlasemalt üle raja.
Takistus 1: Sik-sak
Tegu on plankseinaga, kus kätega haarata ning jalaga astuda võib vaid plangule kinnitatud viltustele klotsidele.
Hüva nõu: Kasuks tuleb hea haare ja painduvus.
Takistus 2: Märg pesu
Taas on tegu plankseinaga, kuid seekord on selle ülaosas augud ja rippes ketid. Liikuma peab mööda seina kehaga maad puudutamata, samuti pole lubatud edasi liikumiseks kasutada plangu ülaserva - toetusvahenditeks on vaid seina külg, augud ning ketid. Ühel küljel on lihtsam rada, kus toetusvahendiks on lisaks ronimiskivid, kuid see tähendab, et peale takistust peab veel ka roomama.
Hüva nõu: Kuna Lähte terviseradadel on “abimehed”, mis selle takistuse eriti märjaks teevad, siis kasuks tulevad hästi haakuvad jalanõud! Jalgade haare on seda tugevam mida lähemal jalad kätele on.
Takistus 3: Tuline jalgealune
Siin on tegu ronimispuuga, mis on maaga horisontaalselt. Takistuse läbimise eesmärk on taas kehaga maad mitte puudutada.
Hüva nõu: Kuna takistuse läbimine võtab pikemalt aega, siis tuleb mängu vastupidavus - takistusele minnes võta jõuraas kokku! Harjuta välijõusaali torudel ‘laisklooma’ asendit ehk jalgade ja kätega rippes olemist ning sel moel edasi liikumist.
Takistus 4: Rehvi-combo
Takistust peab läbima maad puudutamata mööda rehve käte ja jalgade rippes.
Hüva nõu: Kui takistust läbides rippumisest väsid võta rehv korraks ‘kaissu’.
Takistus 5: Liumägi
Tänavu on plaanis liumäest hoopis uudne variant. Rajakaardil on see veel “üllatuse” punktina, sest nõuab meilt korraliku insenertehnilist lahendust ja lõplik tõde selgub võistluspäeval!
Takistus 6: Rõngaeri
Rippuvad rõngad, kuhu vahele on põimitud ka lisaabivahendeid, millest kinni haarata. Valikus on raskem ja kergem rada. Kergemal rajal on roomamine lisaks!
Hüva nõu: Rõngalt rõngale liikumisel on oluline inertsi säilitamine, st et püsiks kehas kiikumishoog edasi liikumiseks.
Takistus 7: Redelid+võrksein
Klassikalistele redelitele, kus tuleb rippes edasi liikuda, on lõppu lisatud veel ka võrksein, millest tuleb üle ronida. Maad muidugi vahepeal puudutada ei tohi!
Hüva nõu: Nakkuvad kindad on hea abimees!
Toidunõud
Võistlusväliseks suuremaks muudatuseks on üleminek ühekordsetelt nõudelt korduskasutatavatele. Sellele muutusele kaasa aitamiseks annab Seiklushunt kõigile, kes registreerunud tervele Vägilase jooksu sarjale, kingituseks matkanõude komplekti. See sisaldab silikoonist kokkuvolditavat kaussi, taldrikuna kasutatavat kaant ning terasest sporki. Komplekti on võimalik soetada ka igal võistlusel kohapeal.
Hüva nõu: Teretulnud on loomulikult ka kodust oma korduskasutatavate nõude kaasavõtt.
Pühapäevaste seiklusteni!
Fotod: Aldis Toome, Imre Avaste, ASK Patria