Jooksmine 17.05.2024

Liise jooksu Ruhnus võitsid Stanislav Nemeržitski ja Kristiina Laht

Ruhnu väikesaarel toimunud Liise jooksu pikima võistlusmaa, maratoni, võitis Stanislav Nemeržitski. Võit tuli tulemusega 3.30.48.

Teise koha sai Madis Leinakse (3.44.30) ning kolmanda Eestis elav rootslane Lars Taravosh (3.52.01).

Naistest oli parim Kristiina Laht, kellele järgnesid Merike Annuk ning kolmandana Marika Roopärg. Aususe huvides tuleb märkida, et naisi oligi stardis kolm.

Maratonist kaks korda lühemal võistlusmaal, mida nimetatakse ka poolmaratoniks, võidutsesid Taaniel Treiman ja Mariliis Hänilane.

Kavas oli ka poolmaratonist ca kaks korda lühem võistlusmaa, mida korraldajad nimetavad 10,9 km distantsiks. Selle distantsi võitsid Rauno Peel ja Annelii Eglit.

Kokku sai Ruhnus toimunud jooksu- ja kultuuriüritusel tulemuse kirja 97 osavõtjat.