Triatlon 08.10.2016

Marko Albert ja Kirill Kotšegarov tegid Hawai Ironmanil korraliku tulemuse

Eesti aja järgi täna öösel toimunud Hawai Ironmanil ehk täispika triatloni MM-võistlustel tegid väga hea tulemuse Marko Albert ja Kirill Kotšegarov, kes tulid vastavalt 14. ja 22. positsioonile.

Albert lõpetas 3,8 km pikkuse ujumisetapi liidergrupis tulemusega 48.04 ning oli esikümne kohas kinni ka veel rattaetapil.  Albert läbis 180km pikkuse rattaetapi tulemusega 4.33.22 olles üldarvestuses 11. kohal.  42,2km pikkusel jooksuetapil möödusid Markost kokkuvõttes kolm jooksjat ning meie sportlase lõpptulemuseks jäi 14. koht tulemusega 8.28.20,  Maratonietapi läbis Marko Albert ajaga 3.02.53.

Viis aasta tagasi tuli Albert Hawai Ironmanil 13. kohale, kuid tollane tulemus oli tänasest ligi seitse minutit nõrgem.  Esikümnesse pääsemiseks oleks Albert pidanud olema veel seitse minuit kiirem . . .

Teine Eesti triatleet, Kirill Kotšegarov lõpetas võistluse samuti väga hea tulemusega, olles üldarvestuses 22.  Kotšegarovi tulemus 8:38.00 (ujumine 54.13, ratas 4:33.22, jooks 3:04.41).

Hawai Ironmani võitis teist aastat järjest sakslane Jan Frodeno ajaga 8:06.30. Maailmameistritiitel ei tulnud kergelt – Frodeno jooksis teisena lõpetanud Sebastian Kienle eest ära alles maratonietapi teises pooles.  Frodeno maratonitulemus oli 2.45.34, Kienle oma 2.49.03.  Väga tugeva tõusuga sai hakkama Saksamaale kolmikvõidu kindlustanud Patrick Lange, kes läbis maratoni ajaga 2.39.45 ja tõusis sellega 23. kohalt jooksuetapil kolmandaks.

Naiste arvestuses tegi väga hea võistluse soomlanna Kaisa Lehtonen, kellele Hawai Ironman oli alles elu kolmandaks Ironmani võistluseks.  Lehtonen lõpetas Hawais viiendana, neljas koht jäi vähem kui minuti kaugusele.  Märkimist väärib ka tema maratonitulemus, mis oli 3.03.17.