Jooksmine 03.05.2015

Nädalavahetusel joosti uued maailmarekordid harva korraldatavatel teatejooksudistantsidel

Nädalavahetusel Bahama pealinnas Nassaus toimunud IAAF/BTC World Relays nimelisel võistlusel – tegemist teatejooksude igaaastase maailma karikavõistlusega – püstitati uued maailmarekordid harva korraldatavatel teatejooksudistantsidel.  Teatejooksu etappideks olid 1200m, 400m, 800m ja 1600m ning uued rekordid sündisid nii meeste kui naiste vastaval distantsil.

Naiste senine tipptulemus joosti üle koguni kuue sekundiga.  Ameerika nelik koosseisus Treniere Moser (1200m), Sanya Richards-Ross (400m), Ajee Wilson (800m) ja Shannon Rowbury (1600m) lõpetas ajaga 10.36.50.  USA tiimi etappide ajad olid vastavalt 3.18.38, 50,12, 2.00.08 ja 4.27.92.  Kuigi nimetatud distantsil korraldatakse võistlusi harva, oli eelmine tipptulemus joostud samuti USA tiimi poolt vaid mõni kuu varem.

Meeste uus rekord sündis samuti USA võistkonna poolt.  Kyle Merber (1200m), Brycen Spratling (400m), Brandon Johnson (800m) ja Ben Blankenship (1600m) ületasid üheksa aastat püsinud rekordi ja lõpetasid ajaga 9.15.50.  Senine rekord ületati vaid kuue sajandikuga.  Äramärkimist väärib USA tiimi viimase jooksja, Ben Blankenshipi aeg, mis oli 1600m läbimisel 3.51.24.  Loomulikult tuleb teatevõistluste sees joostud etapiaegadesse suhtuda teatud reservatsiooniga, jooksis ju nt. Usain Bolt samal võistlusel 4x100m teatejooksus viimasel etapil välja sellise aja kui 8,65 . . .

Nii USA naiste kui meeste tiim said maailmarekordi püstitamise eest $50 000 suuruse preemia.

Kümnest teatejooksust koosneva võistluse võitsid kokkuvõttes samuti ameeriklased, kes olid parimad koguni seitsmel distantsil kümnest. Teiseks tuli Jamaika ning kolmandaks üllatuslikult Poola.