Jooksmine 25.05.2024

Palava Rapla selveri suurjooksu võitsid Liis Grete Arro ja Julius Muriuki Wahome

Laupäevasest Rapla selveri suurjooksust kujunes südasuviselt palav, kui temperatuurinäidud kerkisid 26-27 kraadini. Mõnevõrra pakkusid jahutust üksikud taevasse eksinud pilved, kuid vihmasadu jõudis Raplamaale alles peale ürituse lõppu.

Palavus mõjutas ilmselgelt ka osavõtjate tulemusi, sest rekordi püstitamiseks oleks temperatuur kümmekond kraadi jahedam pidanud olema.

Võistluse põhidistantsi, 10 km võitis Julius Muriuki Wahome Keeniast. Mai algusest siinseid jooksuvõistlusi väisanud kunagisel Tallinna maratoni võitjal olid taskus juba Tartu maastikumaratoni ja Kuressaare linnajooksu esikohad, nüüd lisandus neile Rapla selveri suurjooksu võit, tulemuseks 30.13.

Ainsana suutis Wahomele nägemisulatusse jõuda teise koha pälvinud Leonid Latsepov, kes jäi võitjast maha 12 sekundiga (30.25).

Kolmanda koha võttis Karel Hussar (31.25).

Esikuuikusse mahtusi veel Timmo Jeret, Sander Jürs ja Franko Reinhold.

Naistest võttis 10 km rajal kindla võidu Liis Grete Arro, kelle tulemus 35.15 on Marathon100 andmetel ka uus isiklik.

Helen Bell noppis naistest teise koha, kaotust võitjale kogunes pea pool minutit (35.48).

Pille Hinn sai naistest kolmanda koha (36.23) ja Evelin Talts neljanda (39.08). Neile järgnesid Marit Hiiemaa (40.01) ja Merlyn Lükk (40.56).

Poolmaratoni distantsi võitis Kaupo Uuetoa tulemusega 1.16.18. Esikolmikusse mahtusid veel Jaan Lilleorg (1.17.14) ja Helari Laiakivi (1.20.10).

Naistest teenis võidu targalt jooksnud Triin Gede (1.30.24), talle järgnesid Anneli Ratasepp (1.30.52) ja Mari Boikov (1.32.21).

5 km distantsi parimad olid Silver Koit ja Kristiina Nurk, sama pika noortejooksu võitsid Kalev Hõlpus ja Merlin Toirk..

Kokku sai neljal ajavõtuga jooksudistantsil tulemuse kirja 661 osavõtjat.

Kõiki Rapla selveri suurjooksu tulemusi vaata Marathon100 veebist siit:

Poolmaraton

10 km distants

5 km distants

Noortejooks

Kui sa olid ka ise rajal, anna ka omapoolne hinnang võistluse korralduse kohta. Saad seda teha kuni reede, 31. maini.

Võistluse ajavõtuteenus Championchip Eesti.