Varustus 26.06.2018
Autor

"Polar OH1 võlub eeskätt kasutusmugavusega," tõdeb suusatamise B-koondise liige Kristjan Koll

Uudise pilt

Polar OH1 on optilise sensoriga pulsivöö, mida võid kasutada erinevalt tavalisest pulsivööst käe peal.  Teisisõnu – toode ühendab kaks seni eraldi kasutuses olnud toodet – optilise sensori (millega tavaliselt mõõdetakse pulsisagedust randmelt) ning pulsivöö (mis paikneb tavaliselt rindkerel).  OH1 töötab täiesti iseseisvalt, s.t., pulsi salvestamiseks ei pea sul käe peal kella olema, kuid OH1 saab vajadusel siduda ka sinu olemasoleva pulsikellaga.  Kui oled varem kasutanud pulsivööd, siis OH1 võlub eeskätt kasutusmugavusega.  Marathon100 on varem testinud OH1 ning näinud, et see sobib hästi tavaharrastajale – pulsinäit on piisavalt täpne ja OH1 mugavus kaalub üles keskmise pulsinäidu erinevuse (pluss-miinus üks löök!) tavavööga võrreldes.

Ent kui hästi sobib Polar OH1 kasutamiseks nõudlikele tippsportlastele?  Andsime optilise anduriga pulsivöö testida Eesti murdmaasuusatamise B-koondise liikmele Kristjan Kollile.

Koll on 23-aastane suusataja, 15-kordne omaealiste Eesti meister ning tulnud täiskasvanute arvestuses riigi meistrivõistlustel 2 korda hõbedale ja 2 korda pronksile.  MK-etappidel on Kolli parimaks tulemuseks mullu Lahtis saavutatud 38. koht.

„Minu ambitsioon ei ole midagi vähemat, kui parimaks sprinteriks saamine,“ märgib Kristjan Koll enesekindlalt.

Kristjan Koll testis optilise anduriga OH1 paralleelselt V800 traditsioonilise pulsivööga, et näha, kuidas erinevad vööd pulsi mõõtmisel käituvad.

„Lühidalt kokkuvõttes – Polar on saanud hakkama väga asjaliku vidinaga,“ olid Kristjan esimesed kommentaarid Polar OH1 kohta.  Ent samas lisab ta, et tippspordis jääb ta reageerimisega mõnevõrra aeglaseks.

„Tegin treeningu jooksulindil ja jõusaalis ning käisin pikemalt õues jooksmas. Alustades OH1 kasutamist – selle seadistamise ja ühendamise protsess on tehtud väga mugavaks ning kiireks. Tänu sellele, et mul oli Polari keskkonna kasutajakonto juba olemas, sain OH1 telefoniga ühendatud vähem kui minutiga. 30 minutilise treeningu käigus toimis andur veatult ja näitas väga sarnaseid numbreid traditsioonilise pulsivööga. Hilisemast analüüsist küll selgus, et südame löögi sakke salvestab OH1 siiski märgatavalt vähem kui vöö. Kokkuvõttes toimis kenasti.“

„Mis jõusaalis silma jäi oli kasutusmugavus! Kandsin andurit õlavarre peal ja 10 minutit peale jõuharjutuste tegema hakkamist unustasin täiesti ära, et ta käe peal on. Kartsin, et ta võib soonima hakata, kuid mingit probleemi ei esinenud.“

„Väljas jooksmas käies mõtlesin proovida ka teist kasutuskohta (pakendil soovitus kanda õlavarre või käsivarre peal). Pean tunnistama, et käsivarre peal kandmist ma väga ei soovita. Seal ei tekkinud seda unustamise tunnet ja ta oli kogu aeg "seal". Võimalik, et see on minu isiklik eripära lihtsalt.“

„Üks asi mis esimese hooga silma jäi on sisse-välja lülitamine. Sisse lülitamine on super lihtne, kuid välja lülitades võiks ta vilkuda näiteks punaselt või midagi - kohati oli raske tähele panna, kui andur käe peal oli, kas ta nüüd tegi selle topelt vilkumise ära või mitte.

Kokkuvõttes on tegemist väga hea alternatiiviga inimestele, kellele pulsivöö ei sobi. Igapäevasteks treeninguteks nii jooksurajal kui jõusaalis sobib väga hästi.“

Samas testis Polar OH1 ka tavaharrastaja, kes varem on kasutanud traditsioonilist pulsivööd, kuid naisterahval on tavavöö kasutamine pigem ebamugav.  OH1 kasutamine seevastu on ülimalt mugav, praktiliselt ei tunne käe peal.

„Meeldib, et vööd ei ole vaja teha mingist klõpsust kinni-lahti ja anduri saab lihtsalt tõmmata käe peale. Muidugi, optimaalne pinge rihmas vajas natuke otsimist, kuid kokkuvõttes on tegemist nummi vidinaga, mida on reaalselt mugav kasutada!“

Marathon100 varasemat Polar OH1 testi võid lugeda siit.

Viimased uudised