Triatlon 12.08.2024

Rait Ratasepp purustas 10kordse ultratriatloni maailmarekordi

Eesti ultrasportlane Rait Ratasepp purustas Vinnis toimunud Estonian Ultra Triathlon võistlusel 10kordse ultratriatloni maailmarekordi. Ratasepp läbis kümnel järjestikusel päeval täispika triatloni koondtulemusega 99 tundi 49 minutit ja 47 sekundit. Senine maailmarekord oli kaheksa aastat tagasi sakslase Richard Jungi poolt püstitatud 106.11.53.

Esimesel kuuel päeval lõpetas ultramees täispika triatloni kümnest tunnist kiiremini, viimasel kolmel päeval läksid tulemused natuke üle kümne tunni, kuid varasematel päevadel kogutud ajavaru jättis võimaluse ka 100 tunni alistamiseks. Sellega sai Ratasepp ka hakkama olles esimene sportlane, kes on suutnud 10 täispikka triatloni (3,8 km ujumist, 180 km rattasõitu, 42,2 km jooksmist) läbida 100 tunnist kiiremini.

Teisena lõpetanud prantslast edestas Rait 55 tunniga.

Võistluse raames oli kavas ka teisi distantse, oli võimalik läbida täispikk triatlon kahel või kolmel järjestikusel päeval või ühtejutti. Kahekordse triatloni lõpetas eestlastest teisena Kalle Kärner (23.22.15), kolmekordsel järjestikusel triatlonil sai Indrek Eelmets kolmanda koha ning Kertu Jukkum oli ainus naine, kes oli selle distantsi suuteline läbima. Kahekordse triatloni, mille raames pidi ujuma 7,6 km, sõitma rattaga 360 km ning seejärel jooksma 84,4 km võitis Mihkel Arro tulemusega 29.28.44. Teise koha sai Jevgeni Astafjev (31.14.25) ning kolmanda Tõnu Hendrikson (33.36.18).