Jooksmine 05.05.2024

Sportland Kõrvemaa kevadjooksu võitsid Roman Fosti ja Anneli Ratassepp

Sportland Kõrvemaa kevadjooksu 16 km pikkuse põhidistantsi võitis Roman Fosti. Tulemusega 56.54 lõpujoone ületanud Fosti kordas sellega mullust võitu, kuigi tänavune võidumarginaal kujunes üsna napiks.

Nii ületas teise koha pälvinud Mark Abner finišijoone vaid kolm sekundit Fostist hiljem, tulemuseks seega 56.57. Kolmas koht jäi juba kaugemale, Kaspar Vaherile tõi kolmanda koha aeg 59.16. Vaherile oli see juba kolmas järjestikune esikolmiku koht, sest samal kohal lõpetas ta ka 99nda rabajooksu ning Põhja-Tallinna kevadjooksu.

Naistest pidi kahel eelmisel aastal võitnud Liliana Torn sel korral leppima teise kohaga, sest võidu võttis Anneli Ratassepp. Kaks nädalat tagasi teise maastikujooksu, Rannametsa luitejooksu võitnud Ratassepp ületas lõpujoone üldarvestuses 26ndana tulemusega 1.08.33.

Liliana Torn kaotas võitjale 26 sekundit ning teenis teise koha, tulemuseks 1.08.59.

Kolmanda koha pani kotti sel korral Helin Meier (1.10.52).

6 km pikkuse lühijooksu kiireimad olid Kalev Hõlpus ja Meri-Lill Plagnaud, noortejooksu parimad olid Uku Trolla ja Karmela Kõiv.

Kokku sai kolmel ajavõtuga jooksudistantsil tulemuse kirja 863 osavõtjat ehk pea sada mullusest rohkem.

Kõrvemaa kevadjooksu tulemusi vaata Marathon100 veebist siit:

16 km distants

6 km distants

6 km noortejooks

Võistluse ajavõtuteenus Tolknet.

Kui olid ka ise rajal, anna ka omapoolne hinnang võistluse korralduse kohta.  Saad seda teha kuni reede, 10. maini.