Ükski tipptriatleet ei tulnud Ironman Tallinn 70,3 peamise eesmärgiga võita
Laupäeval toimuval Ironman Tallinn 70,3 võistlusel on kohal ala tõelised tipud. Starti asuvad kolmekordne maailmameister Sebastian Kienle, täispika triatloni kaheksast tunnist kiiremini läbinud Nils Frommhold, kahekordne Ironmani võitja Mareen Hufe, viiekordne Euroopa meistrivõistluste medalivõitja Maja Stage-Nielsen, jt.
Ent otsekui ühest suust sõnasid kõik tipud tänasel pressikonverentsil, et nende peamine eesmärk pole võit, vaid VÕISTLEMINE. Nimelt on Ironman Tallinn esimene sarja kuuluv rahvusvaheline triatlon peale märtsikuist toimunud Ironman Dubaid. Pausiga on võistlusnälg suureks kasvanud ning ainuüksi võimalus võistelda kaalub üles kõik teised eesmärgid.
„The main goal is racing,“ ehk peamine eesmärk on võistelda, märkis Nils Frommhold laupäevast võistlust kommenteerides. „Just to be on the start line and race,“ ehk stardijoonel olla ja võistleda, lisas Katrina Matthews, Briti tipptriatleet. Viimane kiitis ka Eestit võimaluse eest siin võistleda.
Pressikonverents toimus kõiki 2020.a reegleid arvesse võttes - maskide ja distantsiga. Kaidi Kivioja paremalt teine.
Kuna eelmisest võistlusest on palju aega möödas, ei tea ka tipptriatleedid, kes millises vormis hetkel on, mistõttu võistlus käibki peamiselt iseendaga. Kes lõpuks konkurentsis peale jääb, selgub laupäeval Noblessneri sadamapiirkonnas.
Sebastian Kienle, osavõtjatest nimekaim, kiitis siinset rattarada, mille katte kvaliteet on tema sõnutsi parem nendest Saksamaa teedest, millel Kienle kodus treenib. Küll aga on Tallinna lauge rada mõnevõrra üllatuslikult hoopistükkis raske – nimelt puudub seal puhkamise võimalus, kogu aeg tuleb tempo üleval hoida.
Ironman Tallinna pressikonverents, kõige parempoolne Sebastian Kienle, keskel Johannes Sikk, vasakul Kevin Vabaorg.
Eesti paremikust on koos proffidega stardis oma poolpika triatloni debüüdi tegevad Kaidi Kivioja, Johannes Sikk ja Kevin Vabaorg.
Kivioja märkis, et algse plaani järgi oli poolpikk triatlon kavas alles peale olümpiat, kuid kuivõrd tiitlivõistlused lükati edasi, tekkis võimalus debüüt Tallinnas teha. Ent peamiseks eesmärgiks on Kaidi jaoks ikkagi järgmise aasta olümpiamängud, s.t., eesmärgiks ei ole pikematele võistlusmaadele üle minek. Väga palju teistmoodi treeninguid pikema võistlusmaa jaoks Kaidi sõnutsi vaja ei läinud. „Ma olen väljakutseks valmis,“ märkis ta pressikonverentsil.
Johannes Sikk on ilmselt üks kiiremaid jooksjaid rajal, nimelt on tema 1 km rekord koguni 2.36. Vaatamata sellele on tema strateegia laupäeval loomulikult distantsi võimalikult ühtlases tempos läbimine. Eelmine start poolpikal triatlonil Otepääl, kus Sikk osales meeskonnavõistluses ratturina andis ses osas väärt kogemuse. Nimelt oli seal tema teine rattaring esimesest 17 minuti võrra aeglasem.
Täna allkirjastasid ka Ain-Alar Juhanson, Ironman Tallinna peakorraldaja ning Mihhail Kõlvart, Tallinna linnapea ühiste kavatsuste protokolli järgmiseks kolmeks aastaks. Juhanson märkis, et Ironman Tallinna mastaapi rahvusvahelise ürituse korraldamine on võimalik ainult Tallinna linna ja riigi toel. Täna allkirjastatud ühiste kavatsuste protokoll näitab, et ka linna jaoks on suured rahvusvahelised spordiüritused olulised.
Mihhail Kõlvart märkis, et kaks aastat tagasi esmakordselt kohtudes, oli ta maininud, et võiks ka triatlonis ennast proovile panna. Ent peale täpsemat tutvumist Ironman Tallinna distantsiga, ta vähemalt lähitulevikus ennast selle stardis ei näe.
Ironman Tallinna pressikonverentsil oli kohal ka Margus Klaan Kultuuriministeeriumist, kes rõhutas selliste suurte rahvusvaheliste spordisündmuste kasu Eesti riigile – nende abiga kujundatakse mainet ning riik teenib sellest ka tulu.